استانی

تولید انرژی خورشیدی در اصفهان ۲۰ برابر افزایش می‌یابدبه گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا مرتضوی پیش از ظهر پنجشنبه در آئین آغاز عملیات احداث یکهزار مگاوات انرژی خورشیدی در استان اصفها: اظهار داشت: یکی از مسائل و می که در سالیان گذشته گریبان گیر مردم استان بوده بحث آلودگی هوا است.

وی اه داد: آلودگی هوا دغدغه‌ای است که استان را با تعطیلی‌های مکرر مواجه کرده است هر چند که یکی از راهکارها برای حفاظت از سلامت مردم محدودیت در تردد و آموزش است اما همه مأموریت‌های ما سلبی نیست.

استاندار اصفهان بیان کرد: بهبود کیفیت سوخت مصرفی، بهبود شرایط و کیفیت خودروها، بهبود فیلتراسیون در صنایع، توسعه فضای سبز و … از اقدامات و مأموریت‌های ایجابی است که در دولت سهم به عنوان دولتی که دغدغه سلامت مردم را دارد با جدیت دنبال می‌شود.

مرتضوی افزود: آغاز عملیات اجرایی احداث گاه خورشیدی گواهی بر سخ ما است. طی تفاهم نامه‌ای که سال گذشته با سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر کشور منعقد کردیم استان اصفهان گام بلندی را برای تولید یکهزار مگاوات تولید انرژی پاک در کشور برداشت و این میزان یکهزار مگاوات از چهار هزار مگاوات تکلیف کشور در این حوزه است که توسط استان اصفهان انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: پس از پیگیری‌های مکرر و تسهیل امور خواستگاه نیروگاه‌های خورشیدی در استان مشخص و تا مرحله انتخاب پیمانکار و امروز آغاز عملیات اجرایی پیش رفته‌ایم.

استاندار اصفهان گفت: با ظرفیتی که در استان داریم می‌توانیم، بخش عمده‌ای از انرژی کشور را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک تأمین کنیم و هوای پاک را به مردم هدیه دهیم.

مرتضوی خاطرنشان کرد: نیروگاه شهید منتظری به عنوان یک نیروگاه آلاینده به دلیل استفاده از سوخت مایع خته می‌شود با ظرفیت تولید انرژی پاک در استان انتظار می‌رود این نیروگاه وارد مراحل نوسازی و دانش بنیان شود.

وی افزود: به صورت همزمان شاهد کلنگ ی مجموعه ۶۰۰ مگاواتی نیروگاه خورشیدی در شهرستان کوهپایه، مجموعه ۲۰۰ مگاواتی در شهرستان با یه گذاری شرکت مپنا و سایر شهرستان‌ها از جمله ورزنه، شهرضا، نجف اد، نطنز، کاشان، تیران و کرون و دهاقان هستیم.

استاندار اصفهان متذکر شد: در استان اصفهان در پیک مصرف حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ مگاوات به ویژه در فصل تابستان مصرف انرژی برق داریم. به مدار آمدن این میزان انرژی تجدیدپذیر می‌تواند کسری موجود را جبران و به جلوگیری از آلودگی هوا کمک کند.

مرتضوی اضافه کرد: در حال حاضر تنها ۵۰ مگاوات انرژی خورشیدی در استان تولید می‌شود و با احداث و بهره‌برداری از یکهزار مگاوات انرژی پاک جهش ۲۰ برابری این حوزه را با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی و حمایت‌های دولتی شاهد خواهیم بود.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا