ورزشی

تکذیب بودجه ۳۰ میلیاردی کمیته المپیک برای المپیک توکیوبه گزارش خبرگزاری همسونیوز، در لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۹ که اوایل هفته جاری از سوی رئیس جمهور تقدیم مجلس شد برای کمیته ملی المپیک بودجه ۳۰ میلیارد تومانی ویژه بازی های المپیک توکیو پیش بینی شده است.

کیکاووس سعیدی سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک در همین رابطه حتی برنامه ریزی این کمیته برای چگونگی هزینه کرد این بودجه را هم تشریح کرد. با این حال وی امروز در گفتگویی که با روابط عمومی کمیته ملی المپیک داشت، تخصیص بودجه ای با این رقم را تکذیب کرده است.

سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک در این زمینه گفت: ۲ ردیف متفرقه بودجه کمیته ملی المپیک در سال جاری (۱۳۹۸) ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون  و ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است و در جدول بودجه سال ۱۳۹۹ هم دو ردیف بودجه متفرقه مانند سال ۱۳۹۸ وجود دارد.

وی ادامه داد: یکی از ردیف های متفرقه کمیته در سال جاری ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بود که در سال ۱۳۹۹ این رقم به ۳۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده که آنهم برای حمایت از فعالیت های المپیکی با توجه به افزایش قیمت ها و هزینه های آماده سازی تیم ها  و اعزام ها مبلغ بالایی نیست.

سعیدی تاکید کرد: بودجه کمیته پارالمپیک از ۱۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۵ به ۳۴میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در سال ۹۹ رسیده است. این رقم افزایش سه برابری را نشان می دهد که البته این افزایش بودجه حق مسلم جامعه ورزشی جانبازان و معلولان و پارالمپیک است و انتظار می رود دولت و مجلس محترم در راستای تحقق اهداف پارالمپیک بودجه کامل را در اختیار آنها قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، به نظر می رسد صحبت های کیکاووس سعیدی در واکنش به اظهارات مطرح از سوی هادی رضایی دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک باشد که نسبت به نادیده گرفته شدن این کمیته برای بهره مندی از بودجه اختصاصی ویژه بازی های پارالمپیک انتقاد کرده بود.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا