خبر ویژه

«جیمز رولینز» برای یک مجموعه فانتزی-حماسی، قراردادی عظیم بستبه گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از انترتینمنت ویکلی، جیمز رولینز به ریشه‌های خود بازمی‌گردد. این نویسنده پرفروش که سابقه رسیدن به صدر جدول پرفروش‌های نیویورک تایمز را هم دارد و بیشتر به خاطر کتاب‌های هیجان‌انگیز بلاک‌باستری خود شناخته می‌شود، یک قرارداد عظیم هفت رقمی با انتشارات Tor Books برای «مون فال» بسته که یک مجموعه فانتزی است که هشت سال وقت برای خلق آن صرف کرده است.

داستان «مون فال» در دنیایی شروع می‌شود که بین آتش و یخ گیر افتاده و به این ترتیب شیفتگی نویسنده نسبت به طبیعت را با عشق او به ماجراجویی و دانش او از شگفتی‌های کشف شده در حاشیه‌های تحول اکتشاف علمی ترکیب می‌کند.

داستان حول محور دختری جوان می‌گردد که از راه رسیدن آخرالزمانی جدید را پیش‌بینی می‌کند و می‌گوید این اتفاق تمام زندگی را برای همیشه از بین می‌برد. او را متهم به کفرگویی می‌کنند که مجازاتش مرگ است. در حالی که او فرار می‌کند گروهی غیرمحتمل از یاران و بیگانه‌ها از اجتماع به او محلق می‌شوند تا دنیا را نجات دهند. سفرشان آن‌ها را به سرزمین‌هایی می‌برد که هم روشن می‌سوزند و هم برای همیشه یخ زده‌اند تا با مخلوقاتی غیرقابل تصور و دشمنانی فراتر از منطق مواجه بشوند. در عین حال نیروهای متخاصم هم آن‌ها را شکار می‌کنند و ارتش‌هایی اطراف آن‌ها می‌جنگند.

رولینز ممکن است خیلی در دنیای کتاب‌های فانتزی شناخته‌شده نباشد اما او تحت یک نام مستعار دو مجموعه فانتزی خیلی عظیم خلق کرده که «آتش ساحره» که نخستین کتاب منتشرشده او بود توانست تبدیل به یک مجموعه حماسی پنج‌ قسمتی بشود.

رولینز در بیانیه‌ای گفت: «از دبیرستان به بعد من با خواندن عناوینی بی‌شمارکه از سوی انتشارات منتشر شدند، بزرگ شدم. این انتشارات از زمان آغاز به کار همیشه در طلایه معرفی کردن نویسندگان و صداهای هیجان‌انگیز جدید به دنیا حضور داشته است. در حقیقت، فکر می‌کنم اگر به خاطر الهام‌های نویسنده‌های اولیه این انتشارات نبود، من امروز نویسنده نمی‌بودم. حالا، چند دهه بعد، بسیار هیجان‌زده هستم که مجموعه جدید من توسط این انتشارات به نسلی دیگر معرفی می‌شود و شاید بتواند تبدیل به منبع الهام نویسندگان جوان دیگری بشود که رویای سرزمین‌های ناشناخته و ماجراجویی‌های عظیم در سر می‌پرورانند.»

ویلیام هینتون مدیر اجرایی انتشارات گفت: «داستان‌سرایان کمی هستند که در تراز جیمز رولینز قرار می‌گیرند و من بسیار هیجان‌زده هستم که هدایای او را به این انتشارات می‌آورم. این مجموعه‌ای است که تمام استعدادهای او را به نمایش می‌گذارد: صفحه‌ای پس از صفحه دیگر از اکشن و ماجراجویی و تعلیق که از علوم و تاریخ استفاده‌ای عمیق و خلاقانه می‌کند و با شخصیت‌هایی فوق‌العاده و داستان‌سرایی استادانه اشتیاق خود به ژانر علمی تخیلی و فانتزی را به نمایش می‌گذارد. مطمئنم که هواداران جدید و قدیمی نمی‌توانند این کتاب‌ها را زمین بگذارند.»

نخستین رمان «مون فال» با عنوان «تاج بی‌ستاره» در تابستان ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا