منتخب سردبیر

حاج قاسم همیشه در میدان نبرد حاضر بود/تلاشش دفاع از مظلوم بودبه گزارش شباب نیوز، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل سعادت نژاد نماینده سابق ولی فقیه در سپاه قدس در برنامه «عصر مقاومت» گفت: حدود ۱۱ سال در سپاه قدس مسئول بودم و در آن زمان حاج قاسم فرمانده من بودند و بعد از اینکه ۱۱ سال تمام شد، سردار سلیمانی از رهبری درخواست کردند تا باز هم کنارشان حضور داشته باشم و مقام معظم رهبری نیز قبول کردند و به عنوان مشاور عالی سردار سلیمانی در امور فرهنگی ۹ سال خدمت کردم و بعد از آن در خدمت برادر عزیزمان سردار قاآنی هستم.

وی درباره شخصیت سردار سلیمانی نیز گفت: مبنای مقاومت اسلامی، فرهنگ است و آنچه که انسان را به صحنه مقاومت اسلامی می‌کشاند درک واقعی از مشکلات جهان اسلام و بشریت مظلوم است که امروزه در دنیا وجود دارد و سر منشأ این ظلم و ستم‌ها، استکبار جهانی است. بنابراین زمانی که درک واقعی وجود داشت یعنی یک فرهنگ است و در چنین شرایطی انسان را در شرایط نا آرامی قرار می‌دهد که هر جایی از جهان حس کند ظلمی هست احساس می‌کند باید حضور داشته باشد.
وی با اشاره به سیره سردار سلیمانی نیز بیان داشت: در بحبوحه گرم جنگ تبلیغاتی استکبار مبنی بر تهدید جمهوری اسلامی و زمزمه اینکه آمریکا می‌خواهد در چند سال قبل به ایران حمله کند، رئیس سرویس پاکستان سفری به ایران داشت و پیامی برای مسئولین جمهوری اسلامی آورد که دوست داشتند جلسه‌ای با حاج قاسم تشکیل شود و در آن جلسه رئیس سرویس پاکستان گفت من آمدم اینجا به مسئولین ایران بگویم اگر آمریکا به ایران حمله کرد، ما در این زمینه بی طرف هستیم و اجازه نمی‌دهیم آمریکا از خاک و هوایمان علیه ایران استفاده کنند.
وی افزود: حاج قاسم در پاسخ گفتند اگر آمریکا به پاکستان حمله کند در صف خط مقدم نبرد با آمریکا در جهت حمایت از مردم پاکستان می‌جنگیم و تا زمانیکه شر و فتنه ِآمریکا را از پاکستان دفع نکنیم آرام نمی‌نشینیم و وظیفه خودمان می‌دانیم که از مردم پاکستان حمایت کنیم.
وی ادامه داد: شما نگاه کنید یک مسئول امنیتی نهایت آنچه را که به عنوان ارمغان برای ما آورده است بی طرفی است اما حاج قاسم ارمغانش را این می‌داند که مقابل مهاجم بایستد و از مظلوم دفاع کند نه اینکه بی طرف باشد.
نماینده سابق ولی فقیه در سپاه قدس ادامه داد: داعش در نقاط مختلفی از عراق حمله کرد از جمله ایزدی‌ها. سردار سلیمانی در این زمینه نا آرام بود و نیروها را بسیج کرد برای دفاع ایزدی هایی که مسلمان نبودند، خودشان هم در این منطقه حاضر شد و با داعشی ها جنگید.
وی در ادامه نیز بیان داشت: نگاه و تفکری که سردار داشتند برگرفته از دفاع مقدس است و بارها خودشان گفتند که ما دفاع مقدس را با این فرهنگ پیش بردیم. برو نه، بیا اصل بود یعنی اگر عملیاتی می‌خواست انجام می‌شود فرمانده و پیشتاز بود و به خط مقدم می‌رفت و آنجا قرار می‌گرفت و به نیروهای تحت امر می‌گفت بیایید. برخلاف آنچه در دنیا مرسوم است که فرمانده پشت سر نیروهایش می‌رود و می‌گوید بروید جلو. این آمدن به شکلی بود که در جبهه‌های مختلف و در والفجر ۸، کربلای ۱ تا ۵ لشگر ثارالله لشگری بود که بیش از همه یگان‌های رزم ما خودش را به هدف از پیش تعیین شده می‌رساند. حاج قاسم در تمام این لحظه‌های نبردی که با عوامل استکبار در منطقه بود سعی اش این بود که خودش در آنجا باشد.
سعادت نژاد ادامه داد: برای مثال در سوریه که همه می‌گفتند دیگر سوریه از دست رفته است حاج قاسم آمد و گفت باید خودم تمام منطقه‌های عملیاتی را ببینم و همه جا را هم از نزدیک دید و خط مقدم‌ها را رصد کرد و جمع بندی اطلاعاتی کرد و سپس برای مقابله با دشمن برنامه ریزی کرد. طوری که در جلسه‌های فرماندهان نظامی سوریه بعضی اوقات اطلاعات سردار سلیمانی از آنها بیشتر بود و حتی ایرادهایی از آنها هم می‌گرفت. در میدان عملیات هم همیشه حاج قاسم سعی اش بر این بود که خودش را نزدیک خط دشمن کند.
نماینده سابق ولی فقیه در سپاه قدس، در ادامه نیز عنوان داشت: تعابیری در حالت‌های پیامبر (ص) در جنگ‌ها وجود داشت که امیرالمومنین علی (ع) روایت می‌کنند: در جنگ‌ها زمانیکه آتش جنگ شعله ور می‌شد خودمان را در پناه پیامبر (ص) قرار می‌دادیم و هیچکس از پیامبر نزدیک تر به دشمن نبود. نمی‌خواهم خدای نخواسته سردار را با پیامبر (ص) قیاس کنم اما برای روشن شدن موضوع چنین مثالی می زنم. چطور پیامبر در جنگ‌ها به این صورت فرماندهی می‌کرد که خودش همیشه جلوتر از همه بود و نزدیک ترین فرد به دشمن بود، حاج قاسم هم چنین وضعیتی داشت و نزدیک ترین فرد به دشمن بود و بعضی اوقات در میدان نبرد بچه‌های رزمنده که می‌دیدند سردار سلیمانی بی محابا به جلو می‌رود، به سرعت می‌رفتند و جلوی او را سد می‌کردند و می‌گفتند اینجا دشمن است، نرو! و اگر تصاویر را در جبهه‌های مختلف نگاه کنید این را می‌بینید که بچه‌ها به لباس حاج قاسم گلاویز شدند و اما ایشان می‌گفتند باید به جلو بروم و خودم وضعیت را ببینم.
همچنین این برنامه توسط خانم سالاریه به عنوان رابط ناشنوایان از رادیو تصویری نیز بروی آنتن رفت.
رادیو مقاومت صدای گفتمان مقاومت و مکتب سلیمانی در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی از ابتدای دی ماه تا پایان آن از طریق موج FM ردیف ۹۵,۵ مگاهرتز قابل دریافت بوده و مخاطبان می‌توانند از طریق شماره ۳۰۰۰۰۹۵۵ با برنامه‌های رادیو مقاومت در ارتباط باشند.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا