سیاسی

حذف رقابت‌های ناسالم افزایش منافع ملی را به دنبال داردایسنا/خوزستان معاون اقتصادی رییس جمهور هدف از تشکیل خانه فولاد در خوزستان را دست‌یابی بهتر به منافع مک شرکت‌های فولادی در استان، توزیع عادلانه مواد اولیه، جلوگیری از شکل‌گیری رقابت‌های ناسالم، بازاریابی و مدیریت بازارهای خارج از کشور و کمتر شدن دخالت دولت در این بخش برشمرد.

محسن امروز جمعه در آیین افتتاح خانه و دیداری با مدیران فولادی در جریان آخرین وضعیت مسایل شرکت‌های فولادی استان قرار گرفت.

وی با اشاره به اهمیت و نقش خانه فولاد در استان خوزستان گفت: با توجه به وجود شرکت‌های فولادی در خوزستان، مسایل و مشکلات بخش فولاد می تواند در این خانه بررسی و مرتفع گردد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، معاون رییس جمهور هدف از تشکیل خانه فولاد را دست‌یابی بهتر به منافع مشترک شرکت‌های فولادی در استان، توزیع عادلانه مواد اولیه، جلوگیری از شکل‌گیری رقابت‌های ناسالم، بازاریابی و مدیریت بازارهای خارج از کشور و کمتر شدن دخالت دولت در این بخش برشمرد.
وی تاکید کرد: بازارهای خوبی، خارج از کشور وجود دارد که به دلیل پراکندگی این بازارها معمولا از چشم شرکت‌های ما مغفول می‌ماند.

 رضایی از رقابت‌های ناسالم به عنوان یکی از عل بازدارنده در تامین منافع ملی و حتی شرکت‌های فولاد یاد کرد و گفت: شرکت‌های فولادی با یک برنامه‌ریزی منسجم به ویژه در زمینه نحوه ورود به بازار و ارایه قیمت، می‌توانند بازارهای خود در خارج از کشور به گونه‌ای که منافع شرکت‌های فولادی تامین شود توسعه و گسترش دهند.

وی تاکید کرد: خانه فولاد می‌تواند با حضور موثر خود واسطه‌های غیرتخصصی را کنار بد و به عنوان یک واسطه تخصصی به منظور تسهیل مسایل و پیشبرد اهداف خود با دولت در ارتباط و هماهنگی باشد و در شرایط خاص همچون تحریم‌ها به دولت دهد.

معاون رییس جمهور در بخش دیگر از سخ خود به اهمیت عضویت شرکت‌های فولادی در کنسرسیوم سنگ آهک اشاره کرد و گفت: نباید استان خوزستان که جزو نخستین استان‌های فولادی کشور بوده است امروز در تامین مواد اولیه خود با مشکل ه شود لذا عضویت در این کنسرسیوم را به عنوان یک مساله مهم، پیگیری می‌کنم.

وی ادامه داد: شرکت‌های فولادی جهت تامین برق خود و به منظور از هر گونه خللی در زمینه تولید باید نسبت به ایجاد نیروگاه برقی اقدام کنند.

رضایی در پایان با تاکید بر ظرفیت‌های استان در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه بر تشکیل خانه شیلات و خانه امنیت غذایی تاکید کرد.

انتهای پیاممنبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا