فرهنگی

خاطرات رضا بابک از امین تارخ و دوران طلایی دانشکدهرضا بابک که در دوره دانشجویی چند همکاری با امین تارخ داشته است، با ابراز تاسف فراوان از درگذشت این مند، از خاطرات خوش دوران دانشجویی‌شان سخن گفت؛ از دورانی که دکتر کوثر، ریاست گروه را بر عهده گرفت و از روزگاری که امین تارخ با بازی درخشانش، ستاره‌ای در دنیای به‌شمار می‌آمد.

بابک با به یاد آوردن ای پر تب و تاب دانشکده هنرهای زیبا به ای گفت: من و امین تارخ هم‌دانشکده‌ای بو. البته ایشان از ما جوان‌تر بود و سال پایینی ما بود ولی از همان دوران با هم چند نمایش در خدمت دکتر محمد کوثر ـ استاد خته شده تئاتر ـ کار کردیم.

رضا بابک از امین تارخ به عنوان بازیگری قدرتمند یاد کرد و گفت: متاسفم که بازیگری توانا را از دست دادیم که هم در کار بازی چیره‌دست بود و صدای زیبا و چهره دوست‌داشتنی‌اش، حضورش را گرم‌تر هم کرده بود. زمانی که زنده‌یاد دکتر کوثر آموزش را در دانشکده هنرهای زیبا بر عهده گرفت و کارهایی متفاوت در زمینه تئاتر را آغاز کرد، با امین تارخ در دو نمایش «لورنزاچیو» و «هنری چهارم» که برای تلویزیون ضبط کردیم، در خدمت ایشان بودیم. امین تارخ بسیار بازیگر خوبی بود، خوش‌برخورد، باهوش و توانمند. او از آن بازی بود که صحنه را از آن خود می‌کرد و حضورش چه روی صحنه و چه مقابل دوربین، تماشایی بود.

بابک از تلاش‌های امین تارخ در پرورش بازیگران جدید هم به‌خوبی یاد کرد: او در زمینه آموزش هم بسیار فعال بود و در مؤسسه آموزشی خود بازیگرانی خوب و توانا تحویل جامعه داد. امین تارخ همواره در کار هنر بسیار زنده و پویا بود، چه در مقام بازیگری و چه در حیطه آموزش. یادش خوش!

بابک درگذشت امین تارخ را به خانواده این هنرمند، جامعه هنری و مردم کشورمان تسلیت گفت و ابراز تاسف کرد: به همسر و فرزندان این هنرمند تسلیت می‌گویم و به مردم ایران درود می‌فرستم که این غم بزرگ را به همراه دیگر غم‌های بزرگی که به ما هجوم آورده، تحمل می‌کنند.

انتهایمنبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا