استانی

خرید تضمینی گندم هرمزگان به ۳۳ هزار تن رسیدبه گزارش خبرنگار مهر، سیروس اسدپور ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از نیمه فروردین ماه سالجاری که خرید تضی گندم در مناطق شمالی و غربی استان شهرستان حاجی آباد و پارسیان شروع شد تا صبح امروز ۳۳ هزار و ۴۲۰ تن گندم از ی خریداری کرده ایم.

وی افزود: هم اکنون در ۴ مرکز خرید شهرستان حاجی آباد عملیات خرید جریان دارد و در شهرستان های میناب، رودان، بستک و پارسیان روزهای پایانی خود را سپری می کند.

مدیر تعاون ی هرمزگان بیشترین مقدار گندم خریداری شده را مربوط به شهرستان حاجی آباد با ۲۷ هزار تن دانست و خاطرنشان کرد: پس از حاجی آباد، شهرستان های رودان، میناب و بستک مجموعاً با بیش از ۵ هزار تن خرید در رتبه های بعدی خرید استان قرار دارند.

اسدپور با اشاره به اینکه ۱۰ مرکز شبکه تعاون روستایی در استان عملیات خرید گندم را عهده دار بودند، از عزم و آمادگی بالای مراکز خرید این شبکه عظیم و مردمی برای تحویل گیری و خرید گندم تولیدی ان و سایر محصولات تضمینی و حمایتی در سراسر استان خبر داد.

مدیر با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد از مطالبات گندمکاران پرداخت شده، تاکید کرد: تمام سعی و تلاش دولتمردان بر این است که با تامین مورد نیاز، حاصل دسترنج کشاورزان عزیز به موقع و در زمان معقول و مناسب پرداخت شود.

به گفته او، اال بر اساس مصوبه شورای اقتصاد هر کیلوگرم گندم معمولی با افت مفید ۴ درصد و افت غیرمفید ۲ درصد به مبلغ ۱۱۵ هزار ریال و گندم دوروم ۱۱ هزار و ۹۲۰ ریال خریداری می‌شود.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا