اجتماعیاستان هاشهریفرهنگی

خلق اثر هنر یادمانی شهدا بر روی ۱۰ دیوار شهر تهران

به گزارش همسو نیوز،کیانوش غریب‌پور با بیان اینکه بیشتر هنرمندان در حوزه یادمانی شهدا آثاری خلق کرده‌اند، افزود: این افراد به دلیل فعالیت داشتن در حوزه یادمانی شهدا و با انتخاب شورای سیاست‌گزاری، همفکری اساتید و همکاران فعال در حوزه نقاشی دیواری انتخاب شده‌اند.

دبیر ورکشاپ ایده پردازی و طراحی دیوارنگاری یادمانی شهدا ادامه داد: همچنین با همفکری اساتید هنر نقاشی دیواری ۲۰ هنرمند را انتخاب کردیم تا بتوانیم از نزدیک یک پروژه مهم دیوارنگاری با موضوع یادمان شهدا را به سرانجام برسانیم.

غریب‌پور با تاکید بر اینکه در حوزه دیوارنگاری، ۲ خلاء در حوزه رویکردهای جدید و به روز‌ کردن دیوارنگاری و دیگری ارتباط بین هنرمند، سازمان و شورای سیاست‌گزاری احساس می‌شود، تصریح کرد: این افراد هر کدام بدون ارتباط با یکدیگر کار می‌کردند به همین منظور تصمیم گرفته شد که رو در رو با یکدیگر گفتگو کنیم و فضای دیوارنگاری را در این موضوع متحول کرده و ارتقا دهیم.

وی تاکید کرد: اگر این الگو موفقیت آمیز باشد آن را ادامه خواهیم‌ داد. امیدواریم از سکون و رخوتی که در آن قرار گرفته‌ایم ، خارج شویم.

به گفته دبیر ورکشاپ ایده پردازی و طراحی دیوارنگاری یادمانی شهدا هر ۲۰ هنرمند به صورت گروهی متشکل از دو نفر، روی یک موضوع با یکدیگر رقابت می‌کنند.

غریب پور یادآور شد: پس از داوری آثار ۱۰ نفر هنرمند برای نقاشی روی ۱۰‌دیوار شهر انتخاب می‌شوند. امیدواریم به نقطه‌ و هدف اصلی خود دست پیدا کنیم.

دبیر ورکشاپ ایده پردازی و طراحی دیوارنگاری یادمانی شهدا با اشاره به آثاری که تاکنون از سوی هنرمندان خلق شده، افزود: هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب زمان باقی مانده اما کارها را به صورت بهتری از گذشته مشاهده ‌می‌کنیم. معدل کار هنرمندان به نسبت گذشته بالاتر رفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا