تهرانشهریمنتخب سردبیر

درباره فساد و دستگیری ها به شهروندان توضیح دهیدبه گزارش شباب نیوز محمد جواد حق شناس در دویست و شصت و پنجمین جلسه شورا در تذکری گفت: تذکر من به هیئت رئیسه هاشمی و شهردار تهران است. استحضار دارید که در هفته‌ای که گذشت متأسفانه دو تن از همکاران ما در شهرداری‌های منطقه ۸ و ۲ توسط مقامات امنیتی و با دستور مقامات قضائی دستگیر شدند، ابعاد ماجرا متأسفانه برای شهروندان و پیگیری کنندگان مسائل شهر هنوز روشن نیست.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیتی که جامعه نسبت به مسائل شهر تهران دارد، انتظار می‌رود که اطلاع رسانی دقیق توسط شهردار محترم تهران که فقط یک توئیت از ایشان صادر شده است و همینطور شخص حضرتعالی برای ذی نفعان اصلی که مردم شهر هستند و نمایندگانشان صورت پذیرد. انتظار هست که این اطلاعات تا جایی که به نحوه رسیدگی و چارچوب آن آسیب نمی‌رساند در اختیار جامعه و رسانه‌ها قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران افزود: در چند روز گذشته تماس‌های زیادی توسط خبرنگاران با من گرفته شده و با دیگر همکاران هم داشته‌اند برای اینکه از این بابت وحدت رویه در اطلاع رسانی داشته باشیم، قطعاً حضرتعالی یا سخنگوی محترم شورا به این مهم توجه داشته باشند.

حق شناس افزود: از سوی دیگر انتظار داریم قوه محترم قضائی و ریاست عالی آن، به این مهم هم توجه کنند که افکار عمومی و جامعه را در جریان روند رسیدگی‌ها قرار دهند. در حالی که ما شاهد هستیم متأسفانه با گذشت چند سال که از دستگیری قائم مقام وقت شهرداری تهران در سال ۱۳۹۶ می‌گذرد، متأسفانه ما هیچ خبر دقیق و روشنی از میزان هدر رفت اموال مردم، (سخن از بیش از چند هزار میلیارد تومان اختلاس است) به افکار عمومی داده نشده و نمایندگان مردم که ذی نفعان اصلی این ماجرا هستند نیز اطلاعی ندارند که در این حوزه وظیفه نمایندگی مردم ایجاب می‌کند پیگیر حقوق مردم باشند.

حق شناس ادامه داد: در اینکه این میزان هدر رفت چگونه بوده، تضییع حقوق چگونه شکل گرفته و اینکه به هر حال شهروندان علی القاعده به عنوان صاحبان اصلی این سرمایه نامحرم نیستند، متأسفانه این رویکرد مورد توجه قرار نگرفته است.

این عضو شورا افزود: البته بهانه‌ای که مطرح شده حتی در آن مقطع اینکه چون سابقه کار این متهمان نظامی بوده و به دادگاه نظامی احاله شده در حالی که موقعیت کار و موقعیت خدمت اصلاً نظامی نیست حالا چرا این روند اتخاذ شده محل پرسش و سوال است حداقل انتظار توضیح می‌رود.

حق شناس افزود: خواهشم این است که یادمان نرود مردم صاحبان اصلی شهر و صاحبان اصلی انقلاب هستند و نامحرم نیستند و با گذشت بیش از سه و نیم سال از این ماجرا انتظار داریم که نه تنها در این موضوع بلکه موضوعی که در هفته پیش گذشت، مردم و افکار عمومی را از آنچه که می‌گذرد مستحضر کنند.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا