اجتماعی

دردسرهای تبدیل مجتمع‌های مسکونی به ساختمان پزشکان

ایسنا/قم مدیر کل دفتر طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم معتقد است مسئله تبصره ذیل بند ۲۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری باید در مجلس مورد بازنگری قرار بگیرد.

محسن صادقی امینی امروز در جمع خبرنگاران در قم، اظهار داشت: تبدیل کاربری مجتمع های مسکونی به مجتمع پزشکان، پیامدهای زیانبار ترافیکی و آثار نامطلوبی بر اقتصاد اراضی شهری و سیما و منظر شهر دارد.

مدیر کل دفتر طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم افزود: متأسفانه تب تبدیل کاربری مسکونی به مجتمع پزشکان، که برای سازندگان، ارزش افزوده بالایی ایجاد می‌کند، به دلیل کسری پارکینگ فراوان، تبعات منفی بر ترافیک خواهد داشت و مطلوبیت فضایی بخشی از منطقه شهری را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

صادقی امینی اضافه کرد: از سوی دیگر با توجه به مراجعات فراوان بیماران به این ساختمان‌ها، اراضی مجاور، تبدیل به پارکینگ‌های همسطح روباز می‌شود که این موضوع، نارضایتی ساکنین پیرامون این مجتمع‌ها را به همراه دارد و شهرداری‌ها در جبهه اول مقابله با این معضلات، قرار دارند.

وی اظهار امیدواری کرد: مجلس شورای اسلامی 10که اقدامات خوبی را به منظور مقابله با ویژه‌خواری آغاز کرده است، بازنگری این قانون را در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا