سیاسی

در بخث یارانه مجموع همه افراد خانوار به عنوان درآمد خانوار محاسبه نشودرئیس فراکسیون ان درباره یکی از مشکلات گفت: در سامانه رفاه، مجموع همه افراد خانوار به عنوان درآمد خانوار در نظر گرفته است؛ این درحالی است که بسیاری از دختران و پسرانی که ازدواج نکرده‌اند، درآمدشان را برای مهیا کردن خانواده آتی در نظر دارند.

به گزارش ، فاطمه قاسم پور در جلسه علنی امروز(یکشنبه) در تذکر شفاهی گفت: این روزها که شاهد تصمیم مهم هدفمندی یارانه‌ها و حذف بخشی از یارانه‌های پنهان هستیم درباره اجرای این طرح مهم و حیاتی برای کشور، برخی زیرساخت‌ها باید آماده سازی و ترمیم شود تا عدالتی که هدف اجرای این طرح است، محقق شود.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره آماده کردن زیرساخت‌ها گفت: از مهمترین این زیرساخت‌ها پایگاه اطلاعاتی رفاه ایرانیان است. مجلس در بودجه ۱۴۰۱ به تا ارتقای مالی این سامانه و کمک به اتصال آن به پایگاه مختلف اطلاعاتی برای دقت بخشی به آزمون وسع، مصوبات خوبی داشته است. آزمون وسع باید به صورت شفاف باشد، ولی تکمیل نبودن این سامانه در کنار عدم شفایت شاخص‌ها و یا غلط بودن برخی شاخص‌ها باعث ابهام جدی داشته است.

سامانه رفاه ایرانیان درآمد مجموع همه افراد خانوار را به عنوان درآمد خانوار محاسبه نکند

این عضو کمیسیون اجتماعی درباره مشکلات سامانه رفاه ایرانیان گفت: در این سامانه درآمد مجموع همه افراد خانوار به عنوان درآمد خانوار محسوب می‌شود، در صورتی که بسیاری از دختران و پسرانی که ازدواج نکرده‌اند، درآمدشان را برای مهیا کردن خانواده آتی در نظر دارند و اینکه ما درآمدها را به عنوان درآمد سرپرست خانواده حساب کر، شاخص غلطی است و باید اصلاح شود. قرار بود طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ دولت در صورت حذف با قیمت شهریور ۱۴۰۰ در اختیار مردم قرار دهد و وزارت کار اقدامات لازم برای ارتقای سامانه رفاه ایرانیان انجام دهد.

انتهای پیاممنبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا