استانی

دستگیری اعضای یک تیم خرابکار در کردستانبه گزارش مهر، سردار ی جمعه شب در جمع خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: یک تیم خرابکا در قروه دستگیر شدند که قصد داشتند در جریان اعتراضات اخیر کشته‌سازی کنند.

وی افزود: در یک اقدام پیشگیرانه و پلیسی با همکاری سایر بخش‌های مرتبط، ۴۴ بطری مواد آتش‌زا یا «کوکتل مولوتف» و ۵ کپسول گاز مشتعل کننده برای آتش‌سوزی سریع اموال و اماکن عمومی از این تیم در قروه کشف شد.

سردار آزادی خاطرنشان کرد: یک دستگاه خودرو حامل گالن‌های بنزین رها شده و سایر تجهیزات که برای ات و آسیب به اموال عمومی استفاده می‌شده نیز از این افراد کشف شد.

وی افزود: این افراد با تصویربرداری از اقدامات خراب خود و با ذکر مکان و زمان انجام آن، در فضای مجازی اقدام به ارسال آن برای سر شبکه‌هایشان و ‌های معاند می‌کردند.

فرمانده انتظامی کردستان همچنین از کشف ۵ قبضه سلاح جنگی و کلت کمری در سقز خبر داد و گفت: ضدانقلاب با توزیع سلاح و مهمات میان اغتشاشگران قصد کشته‌سازی داشت که با اشرافیت ی پلیس، هدف آ ناکام ماند.

سردار آزادی در ادامه سخنان خود از کشف و ضبط ۶۵ قبضه اسلحه اتوماتیک آمریکایی در خبر داد.

وی افزود: این اسلحه‌ها از به مقصد استان‌های مرکزی بارگیری شده بودند که توسط پلیس دیواندره کشف و ضبط شدند.

فرمانده انتظامی کردستان تصریح کرد: قاچاقچیان قصد داشتند این اسلحه‌ها را که شامل ۴۵ قبصه کلت کمری و ۲۰ قبضه «وینچستر» آمریکایی بود در میان معترضان شهرهای مرکزی کشور توزیع کنند.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا