اجتماعی

دستگیری اعضای ۲ باند کلاهبرداری اینترنتی

ایسنا/کردستان رئیس پلیس فتای کردستان از دستگیری دو باند ۱۲  نفره کلاهبرداری اینترنتی در سطح کشور خبر داد.

سرهنگ مهدی دانش پور، در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با پیگیری بی‌وقفه کارآگاهان پلیس فتا، برداشت از حساب دو شهروند کردستانی به دستگیری ۱۲ متهم که در زمینه فیشینگ و اسکیمر در کشور فعالیت داشتند، انجامید.

وی افزود: این باند که در سطح کشور اقدام به فعالیت مجرمانه داشتند، در دستگیری آن‌ها تجهیزات قابل توجهی کشف شد. 

دانشپور درباره روند شناسایی مجرمان بیان کرد: دو نفر از شهروندان با مراجعه به پلیس فتای استان کردستان از برداشت غیر مجاز از حسابشان خبر دادند که به دنبال آن این پرونده به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتای استان قرار گرفت.

وی عنوان کرد: با تلاش ماموران پلیس فتای استان کردستان، اعضای این باند ۱۲ نفره که در سطح کشور فعالیت داشتند، شناسایی و در یک عملیات همزمان و غافلگیر کننده در استان‌های جنوبی و مرکزی کشور دستگیر شدند. 

رئیس پلیس فتای استان کردستان اعلام کرد: از تجهیزات و اموال بدست آمده از متهمان اطلاعات بانکی بیش از دو هزار نفر  و اموال قابل توجه ارتکاب اعمال مجرمانه که از طریق وجوه مسروقه خریداری کرده بودند، کشف و ضبط شد. 

وی ادامه داد: این افراد با ایجاد درگاه‌های بانکی جعلی با عناوین و موضوعات فریبنده از جمله شارژ ارزان قیمت با ۵۰ درصد تخفیف و فروش و تبلیغ کالاهای ممنوعه، همسر یابی و دیگر موضوعاتی که از جذابیت در شبکه‌های اجتماعی برخوردار هستند، در حال فعالیت بود.

سرهنگ دانشپور تصریح کرد: همچنین در تجهیزات توقیفی از این متهمان مستنداتی به دست آمد که نشان می‌داد، بیش از ۱۱ میلیارد ریال برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان داشته‌اند.

وی رنج سنی اعضای این دو باند کلاهبرداری اینترنتی را بین ۱۵ تا ۱۸ سال اعلام کرد و به شهروندان توصیه کرد: خانواده‌ها در زمان استفاده فرزندانشان از بستر اینترنت و با توجه به رنج سن پایین اعضای باند، نظارت بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند. 

دانشپور تأکید کرد:  شهروندان نسبت به فعال کردن رمز پویای کارت‌های بانکی خود اقدام کنند و در زمان خرید هم خود شخصا از دستگاه‌های پوز استفاده کنند و کارت را بکشند و همچنین به این مسئله دقت کنند که در کنار دستگاه پوز، دستگاه دیگری وجود نداشته باشد، چرا که مشکوک برانگیز است.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا