اجتماعی

دستگیری عاملان فروش سلاح در فضای مجازی

رئیس پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از انهدام باند پنج نفره خرید و فروش سلاح شکاری غیرمجاز در فضای مجازی در شهرستان ملارد خبر داد .

به گزارش شباب نیوز سرهنگ “نجم الدین رشیدی“در تشریح جزئیات این خبر اظهارکرد: ۲۱ دی ماه خبری از سوی پلیس امنیت عمومی شهرستان ملارد مبنی بر فعالیت سازمان یافته افرادی در فضای مجازی درباره خرید و فروش سلاح و مهمات شکاری به پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ اعلام شد و گزارش اولیه نشان از این داشت،  تعدادی از افراد با تشکیل باندی در حال خرید و فروش اسلحه هستند و از مدت ها قبل تحت تعقیب این پلیس قرار دارند بنابراین موضوع به صورت مشترک در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام بررسی های اولیه و شناسایی هویت و مخفیگاه اعضای این شبکه، نتیجه تحقیقات در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و دستور بازداشت تمام اعضای این شبکه صادر شد.

رئیس پایگاه پنجم پلیس امنیت عمومی تهران اضافه کرد: در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه بامداد امروز یکی از اعضای این باند تعدادی اسلحه شکاری را با یک دستگاه خودروی ۴۰۵ در معیت  ۳  دستگاه خودرو سواری  ۴۰۵ و پژو پارس که از استان های غربی کشور تهیه کرده وبه شهر تهران وارد شده است و قصد تخلیه در مخفیگاهشان را دارد.

وی با اشاره به اینکه در ادامه بررسی های پلیسی، محل تخلیه محموله اسلحه شناسایی شد، اظهارکرد: تیم های مشترکی به مخفیگاه متهمان در حوالی جنوب غرب تهران اعزام و موفق شدند در یک عملیات مشترک هر چهار دستگاه خودروی متهمان  را توقیف و در بررسی بیشتر شش قبضه سلاح شکاری کشف کنند.

رشیدی با بیان اینکه که در این عملیات چهار راننده خودرو و متهم اصلی دستگیر شدند، گفت: با انتقال متهمان به پایگاه پنجم پلیسی آگاهی مشخص شد که  تعدادی اسلحه در محل دیگری در محدوده نوروزآباد  مخفی شده است و تیمی از ماموران به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند در بازرسی از این مکان سه قبضه سلاح شکاری و ۲۳ فشنگ کشف کنند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی در پایان اظهارکرد: با اعتراف صریح متهمان به بزه انتسابی،پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا