اقتصادی

دفتر تجاری ایران و اوراسیا در آذربایجان شرقی راه اندازی می‌شود

ایسنا/آذربایجان شرقی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: مقرر شده که در راستای تقویت و بهبود وضعیت صادرات به کشورهای همسایه در آذربایجان شرقی، به همت اتاق بازرگانی استان، دفتر تجاری ایران و اوراسیا راه اندازی شود.

رضا رحمانی، پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت، در جمع خبرنگاران در خصوص مشکلات نهاده‌های دامی، اظهار کرد: نهاده‌ها تاکنون فقط با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد شده و دولت در مواردی که این ارز دولتی به نیمایی تبدیل شده نیز تعرفه وارداتی را صفر کرده تا از افزایش شیب قیمت تمام شده کاسته شود.

وی افزود: هم‌چنین تسهیلاتی برای واردکنندگان فراهم شده تا به جای انحصار واردات، رقابت ایجاد شود؛ در بحث نهاده‌های دامی نیز توزیع نهاده‌ها همواره زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی انجام شده و متناسب با هر واحد توزیع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، وی ادامه داد: سقف قیمت مرغ نیز به دلیل هزینه تامین نهاده‌های دامی تعیین می‌شود و مسائلی هم که در خصوص مشکلات نهاده‌های دامی مطرح شده در دست پیگیری وزارت جهاد کشاورزی است.

رحمانی با اشاره به پیشرفت ۹۵ درصدی پروژه شبکه‌های آبیاری و زهکشی رودخانه مرزی ارس، گفت: این طرح مهم در صورت عملیاتی شدن، ۲۰۰ هزار تن به تولید محصولات آذربایجان شرقی می‌افزاید اما متاسفانه فقط به دلیل عدم تخصیص اعتبار، کامل نشده و در معرض نابودی قرار دارد که دستور پیگیری برای تکمیل این پروژه صادر شده است.

وی در خصوص واحدهای صنعتی آسیب دیده از کرونا نیز اظهار کرد: دولت با ارائه‌ی تسهیلات از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا حمایت می‌کند، اما در خصوص واحدهای صنعتی آسیب دیده از کرونا اکنون در مرحله ارزیابی هستیم تا پس از جمع بندی حتما حمایت‌های لازم انجام گیرد.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا