اقتصادی

دیدار وزیر نیرو با سه مقام‌ عراقی در سفر به این کشور

وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (سه‌شنبه) با سه نفر از مقام‌های ارشد عراق در بغداد دیدار و گفت و گو کرد.

به‌گزارش ایسنا، رضا اردکانیان صبح امروز در اولین دیدار خود با ماجد حنتوش – وزیر برق عراق درباره روابط دو جانبه و موضوع برق و انرژی بحث و تبادل نظر کرد. در این دیدار، دو طرف همکاری‌های ایران و عراق در سایر بخش‌های اقتصادی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در ادامه، وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران که ریاست کمیسیون مشترک اقتصادی دوجانبه را برعهده دارد، در دیدار با علاء احمد الجبوری – وزیر تجارت عراق که در مقر این وزارتخانه برگزار شد، درباره روابط دو جانبه و همکاری در زمینه‌های اقتصادی و تجاری بحث و تبادل نظر کردند. هیئت ایرانی در این دیدار همچنین تقویت و گسترش تعاملات ایران و عراق و موضوع کمیسیون مشترک دو کشور در راستای منافع مشترک را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بنا بر اعلام وزارت نیرو، همچنین رضا اردکانیان در ادامه دیدارهای خود به ملاقات مصطفی غالب مخیف – رئیس بانک مرکزی عراق که در مقر بانک مرکزی عراق برگزار شد، رفت و درباره روابط دو جانبه و همکاری در زمینه‌های مالی و پرداخت بدهی‌های عراق به ایران بابت فروش برق و گاز و مکانیزم پرداخت آن بحث و گفت‌وگو کرد.

دو طرف در این دیدار مسایل و موضوعات مالی دوجانبه و تقویت و تعاملات ایران و عراق در راستای منافع مشترک دو کشور همسایه و برادر را مورد بحث قرار دادند.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا