اقتصادی

ذاکریان: وقوع ناآرامی در کشورهای منطقه از مهم‌ترین اتفاقات سال 2019 بودیک کارشناس مسائل بین‌الملل یکی از مهمترین اتفاقات در سال ۲۰۱۹ را وقوع نا آرامی در مثلث عراق، لبنان و ایران عنوان کرد.

مهدی ذاکریان در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که به نظر وی مهمترین رویداد درعرصه بین المللی در سال ۲۰۱۹چه اتفاقی بوده است، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد یکی از مهمترین اتفاقات در سال ۲۰۱۹ وقوع ناآرامی در مثلث عراق، لبنان و ایران بود .

وی در این ارتباط توضیح داد: تعدادی از قدرت‌های بزرگ و کشورهای منطقه در جریان این ناآرامی‌ها تلاش‌شان بر این بود وضعیت  را به نحوی تغییر دهند که دیگر ایران معمار منطقه نباشد و  آرشیتکت منطقه در دست غرب قرار بگیرد که برای تحقق این مسئله هزینه های فراوانی پرداخته شد.

ذاکرایان افزود: پیروزی  بوریس جانسون و حزب محافظه کار در انتخابات پارلمان انگلیس و شتاب گرفتن روند تحقق برگزیت  از دیگر اتفاقات مهم سال ۲۰۱۹ بود که اثرات آن تا سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت.

وی همچنین یکی دیگر از تحولات مهم در عرصه بین المللی را تداوم اعتراض جلیقه زردها در فرانسه در اعتراض به برخی از سیاست‌های  اقتصادی دولت مکرون عنوان کرد.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسناs

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا