منتخب سردبیر

رئیس مرکز مطالعات فلسطین ریاست جمهوری دهه فجر را تبریک گفتبه گزارش شباب نیوز، صفی الله رمضانخانی رئیس مرکز مطالعات فلسطین نهاد ریاست جمهوری به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر در پیامی آغاز دهه مبارک فجر را به مردم شهیدپرور و انقلابی مردم ایران تبریک گفت.

مشروح متن پیام به این‌ترتیب است:

«انقلاب اسلامی ایران نقطه رهایی مردم تحت سلطه کشور از جهل، ستم، استبداد و رسیدن به نور و دستیابی به استقلال و آزادی بود.

رسیدن به آزادی دینی و رهیدن از بیداد و ظلم رژیم ستم شاهی به رهبری مردی از سلاله حضرت زهرا (س) که در آستانه ولادت آن بانوی فداکار نیز قرار داریم، هدفی جز بسط اسلام در کشورمان نداشت.

این رخداد بزرگ قرن و بیداری اسلامی آن سال‌ها با پیوند امت به اصل خدشه ناپذیر امامت و ولایت گره خورد و چه زیبا این مردم بزرگ، شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی را با مبارزه علیه حکومت استبداد شاهی، عملی کردند و با نثار جان خویش عزت، کرامت و آزادی را به دست آوردند.

مقام معظم رهبری (دام عزه) در بیانیه‌ای مهم به‌مناسبت چهل‌سالگی انقلاب فرمودند: “جمهوری اسلامی، متحجّر و در برابر پدیده‌ها و موقعیّتهای نو به نو، فاقد احساس و ادراک نیست، امّا به اصول خود بشدّت پایبند و به مرزبندی‌های خود با رقیبان و دشمنان بشدّت حسّاس است. با خطوط اصلی خود هرگز بی‌مبالاتی نمی‌کند و برایش مهم است که چرا بماند و چگونه بماند. بی‌شک فاصله‌ی میان بایدها و واقعیّتها، همواره وجدان‌های آرمان‌خواه را عذاب داده و می‌دهد، امّا این، فاصله‌ای طی شدنی است و در چهل سال گذشته در مواردی بارها طی شده است و بی‌شک در آینده، با حضور نسل جوان مؤمن و دانا و پُرانگیزه، با قدرت بیشتر طی خواهد شد .”(۲۴ بهمن ۱۳۹۷)

امسال تقارن چهل و دومین سالگی پیروزی انقلاب با ولادت حضرت فاطمه (س) نمایانگر این است که قیام مردم ایران خیزشی علوی و فاطمی بود که از آموزه‌های اصیل حسینی هم بهره گرفت.

با گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) و شهیدان عزیز و بویژه شهید عزیز قهرمان ملی محور مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس، چهل و دومین فجر انقلاب اسلامی را به عموم مردم انقلابی و همیشه در صحنه ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و امید آن داریم به برکت جانفشانی‌های مردان و زنان ایران اسلامی به قله‌های بیشتری از پیشرفت، عزت و اقتدار افتخار در دنیا دست یابیم.

آمین یارب العالمین»

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا