اقتصادی

راهکار رفع مانع «گواهی اسقاط» از مسیر تولید مشخص شد، نایب رئیس در گفتگو با خبرنگار ، در تشریح نشست امروز (۲۴ مهر ماه) این کمیسیون، گفت: بررسی لایحه دو فوریتی الحاق یک تبصره به ماده ۱۰ ساماندهی صنعت از صحن علنی برای بررسی پیشنهادات نمایندگان ارجاع شده بود، در دستور کار جلسه امروز کمیسیون قرار داشت.

وی بیان کرد: بنا بر جلسه امروز کمیسیون مقرر شد در صورت نبود گواهی اسقاط به ازای واردات ، کامیونت و کشنده‌ها، ۱.۵ درصد از ش گمرکی به صندوق حمایت از صنایع پیشرفته زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت واریز شود. همچنین باید برای خودروهای تولید داخلی، ۱.۵ درصد از قیمت خودروی صفر به این صندوق واریز شود.

جدی عنوان کرد: بررسی طرح ارتقای جایگاه تحقیق و توسعه و نوآوری صنعت و معدن در کشور با حضور مان دستگاه‌های اجرایی کشور موضوع دیگری بود که در دستور کار جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن قرار داشت که بنا بر نظر کمیسیون، طرح مذکور برای بررسی بیشتر به کمیته مربوطه ارجاع شد.

لازم به ذکر است در جلسات علنی اخیر ، موانع ایجاد شده بر مسیر تولید به دلیل نبود گواهی اسقاط مورد بررسی قرار گرفت و مجلس در پی آن بود که با الحاق یک تبصره به قانون «ساماندهی »، این موانع را برطرف سازد.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا