اجتماعی

رجایی: مبادا آموزش و پرورش به مساله دست چندم کشور تبدیل شودنماینده مردم لنجان در شورای اسلامی گفت: مبادا در گیر و دار مش ی کشور مساله تعلیم و تربیت به مساله دست چندم کشور تبدیل شود.

به گزارش ای، در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی در خصوص وضعیت فعلی ، گفت: احساس می شود در گیر و دار مشکلات اقتصادی کشور، مساله تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش به مساله دست چندم در کشور تبدیل شده است در حالی که کار آموزش و پرورش زیربنایی و انسان سازی است و متاسفانه احساس می شود که آموزش و پرورش در کشور در حال فراموش شدن است.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در حال حاضر مدیر یک مدرسه علاوه بر مدیریت، کار معلمی و حتی سرایداری را نیز انجام می‌دهد و به تازگی ‌ای به ارسال شده مبنی بر اینکه ی که تمایل دارند در وقت اضافه خود به عنوان گزار در آموزش و پرورش کار کنند. آیا این شأن معلمان ما است و این بخشنامه در مسیر کار تعلیم و تربیت است؟

نماینده مردم لنجان افزود: معلمی که هنوز وضعیت استخدامی خودش مشخص نیست به یقین نگرانی‌هایی دارد و نمی‌تواند انگیزه لازم را برای کار داشته باشد، در چنین شرایطی چگونه می‌تواند یک نسل بانشاط، باانگیزه و با امید را تربیت کند و چگونه می تواند مهارت را به آنها انتقال دهد و چطور می تواند به شخصیت دانش آموزان چهار چوب دهد؟

رجایی با تاکید بر اینکه باید به فکر آموزش و پرورش باشیم و اجازه ندهیم مسائل اقتصادی آموزش و پرورش را به مساله دست چندم کشور تبدیل کند، گفت: کار تعلیم و تربیت قیمت ندارد. لذا از رئیس جمهور می خواهم در این رابطه اقدامی کند.

وی خطاب به وزیر آموزش و پرورش نیز گفت که به مساله آموزش و پرورش کشور به صورت ریشه‌ای رسیدگی شود.

انتهای پیاممنبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا