منتخب سردبیر

رعایت حریم مقامات و مسئولان مورد تاکید جدی رهبر معظم انقلاب استبه گزارش شباب نیوز، آیت الله علی اکبر رشاد رئیس و مؤسس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در ابتدای درس خارج خود در روز پنج‌شنبه ۲ دی گفت: افترا غیر از انتقاد است، انتقاد حق هر کسی است اما هیچکس حق افترا بستن به غیر را ندارد حتی اگر طرف انتقاد منتقد کافر و منافق باشد، شرعا افترا بستن به اهل کفر و اصحاب نفاق هم حرام است. نباید انتقاد با انتقام خلط شود، و نقد از نفی، ماهیتاً و غایتا متفاوت است، غرض از نقد و انتقاد اصلاح و نهی از منکر است.

وی افزود: رعایت حریم مقامات و مسئولان نظام مورد تاکید جدی رهبر معظم انقلاب دام ظله است و باید به جد هم رعایت شود، البته این بدان معنا نیست که مسؤولان هر کاری بکنند از مصونیت بی حد و حصر برخوردارند. ما طلبه‌ها بیش از سایر اقشار باید پایبند منطق و اخلاق نقد و امر به معروف و نهی از منکر باشیم، طرح مطالب ناصواب و به شیوه ناصواب تر قبیح مضاعف است.

رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی صدا و سیما گفت: باید با تدابیر شایسته و تدوین شیوه نامه‌های مناسب و توجیه افرادی که این تریبون ملی را در اختیار آنها قرار می‌دهد، از وقوع موارد دور از منطق و اخلاق در برنامه‌های خود پیشگیری نماید تا هر از چندی شاهد رخدادهای دور از منطق و اخلاق و موازین شرعی در برنامه نباشیم.

چندی پیش صحبت‌های اخیر خارج از عرف اخلاقی و علمی یکی از میهمانان برنامه تلویزیونی «زاویه» موجب اعتراض به حقِّ اهالی اندیشه و فرهنگ شد.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا