استانی

رهایی ۱۳نفر از محکومان قصاص و آزادی ۷۶نفر از زندانیان در هرمزگانبه گزارش ، مظفر حمزه ئی اظهار داشت: اجرای های به حرمت علی(ع) و به عشق حسین( ع )می ب در شش ماهه نخست امسال موجب رهایی ۱۳ نفر از محکومین قصاص و آزادی ۷۶ نفر از زندانیان در این استان شده است.

حمزه ئی افزود: همچنین در نتیجه اقات شوراهای حل اختلاف استان به منظور ایجاد مصالحه در پرونده های قضایی از ابتدای سال ۱۴۰۱، ۱۴۹ نفر از زندانیان استان آزاد شده اند که این نشان دهنده رشد ۹۵ درصدی در این به نسبت مدت مشابه سال قبل است.

وی تصریح کرد: در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ تعداد ۹ ه صلح و سازش در پرونده های قصاص نفس صورت گرفته است که این امر در مدت مشابه در سال ۱۴۰۱ با اجرای پویش های می به حرمت علی(ع) و به عشق حسین( ع )می بخشم با رشد ۴۰ درصدی به ۱۳ فقره رسیده است.

حمزه ئی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال ۳۸ هزار و یکصد و هشتاد و هشت فقره به شعب شوراهای حل اختلاف استان پرونده وارد شده و تعداد ۳۸ هزار و چهارصد و سیزده فقره با صدور رای مختومه شده است.

این مقام قضایی تأکید کرد: ۴۴ درصد از پرونده های قابل صلح و سازش توسط شوراهای حل اختلاف منجر به جلب رضایت و برقراری صلح و سازش بین اصحاب دعوی شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش هفت درصدی را نشان می دهد.

وی بیان داشت: سازش در پرونده های ی در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۱رشد پنج درصدی و سازش در پرونده های کیفری رشد ۸ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۰ داشته است.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا