دیگر رسانه ها

زیباسازی مهمترین متولی اجرای هنر در شهر است


به گزارش همسو نیوز،الهام فخاری عضو شورای شهر تهران ، در این بازدید ضمن بیان این مطلب افزود: این رویداد از رویدادهایی است که کمک می‌کند تا نوآوری‌ها بتوانند انحصارسازی سازمان‌ها را بشکند و پل تعاملی بین نهادها و سازمان‌ها اعم از نهادهای حاکمیتی تا عمومی‌مانند شهرداری برقرار کنند.

وی ادامه داد: همچنین کمک می‌کند تا این ارتباط، ارتباط بازتری هم در اعلام نیاز سازمان‌ها و دستگاه‌ها هم در مراجعه شرکت‌ها و سازمان‌ها و ایده پردازها باشد.

فخاری اظهار کرد: یکی از پیش شرط‌ها در حوزه نوآوری را همین رویدادها فراهم می‌کند، اینکه به صورت بازتری اطلاعات و نیازها مطرح شود. خوشبختانه معاونت‌های مختلف شهرداری تهران امسال حضور فعالی در این نمایشگاه دارند و نیازهایشان را اعلام کردند. شاید برخی از سازمان‌ها محدودتر اما برخی با روی بازتر نیازهایشان را اعلام کرده‌اند.

این عضور شورای شهر گفت: انتظار داشتم که حوزه فرهنگی و اجتماعی هم در این نمایشگاه حضور چشمگیری داشته باشد و نیازها و حوزه‌های مشارکتی‌اش را اعلام کند، امسال ظاهرا در این زمینه حضور شهرداری خیلی پررنگ نیست. البته با توجه داشت که نباید نوآوری را صرفا به حوزه مهندسی و فناوری محدود کنیم.

وی ادامه داد: شاید تا حدودی با بیان شدن کلمه نوآوری، اولین چیزی که به ذهن خیلی‌ها متبادر می‌شود این است که نوآوری کالایی دیجیتال است، این سال‌ها بویژه به استارتاپ‌ها تاکید بسیاری می‌شود که آن هم شکلی از ساختارهای نوآوری است، به نظرم باید تاکید کرد که نوآوری می‌تواند در خدمات، فرایندها و نه تنها محصول بلکه در فرایندهای منتهی به محصول مطرح شود که شاید به آن کمتر پرداخت شده است.

فخاری درباره نقش سازمان زیباسازی در ارتقای کیفیت بصری شهر، هم گفت: مهمترین بخش شهرداری تهران سازمان زیباسازی است که مردم اولین برخورد را با این حوزه کاری دارند. اولین تصاویر در سیمای شهری مربوط به این سازمان است که از مبلمان شهری گرفته تا نورپردازی، تبلیغات شهری، مناسب سازی‌ها بخشی از معابر و تامین سرویس‌های بهداشتی که اجتماعات شهری باید به آن دسترسی داشته باشند، را شامل می‌شود.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: از این جهت فکر می‌کنم موضوعات متنوعی می‌تواند در نمایشگاه مطرح شود و با توجه به گزارشی که از نیازهای این سازمان مطرح شده، پیشنهادهای دریافتی و تفاهمنامه‌های امضا شده، روند خوب و موفقیت آمیزی را طی کرده است. حتی اگر این موضوع را آغاز تلقی کنیم، آغاز ارزشمندی است و فکر می‌کنم انتظار بالاتری از هدف این سازمان با توجه به تنوع خدمات و گستردگی آن در همه شریان‌های شهری باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: بویژه نقش ترغیب کننده یا مایوس کننده می‌تواند کیفیت خدمات زیباشناختی شهری ایجاد کند که سازمان زیباسازی مهمترین متولی و مسوول آن است. امیدواریم که با حضور همکاران در این سازمان جنبه و سویه مثبت و تعقیب کننده شهروندان پررنگ تر باشد بخصوص در راستای تحقق حکم برنامه با موضوع هنر شهر یا هنر برای عموم مردم در شهر تا بتواند از همین فضاها برای هنرپردازی استفاده کند.

  • نویسنده : حسین رشیدی
  • منبع خبر : روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران