اجتماعی

ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی در حاشیه شهر مشهد/اشتغال‌زایی ۳۰ درصدی کمیته امداد در سال ۹۸ 

ایسنا/خراسان رضوی رئیس کمیته امداد از ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی برای نیازمندان حاشیه شهر مشهد خبر داد و اظهار امیدواری کرد که تا سال ۱۴۰۱ این واحدهای مسکونی به مردم واگذار شود.

سید مرتضی بختیاری امروز در مراسم آغار عملیات ساخت پروژه مسکونی ۱۰۰۰ واحدی امام رضا (ع) ویژه نیازمندان حاشیه شهر اظهار مشهد کرد: اصل ۳۱ قانون اساسی تکلیفی برای احداث مسکن برای محرومان است. کمیته امداد در گام اول اولویت را برای افرادی که تحت پوشش کمیته امداد هستند قرار داده است. 

وی افزود: مقام معظم رهبری بر توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات با رعایت تکریم مددجویان تاکید دارند. رویکرد کمیته امداد از حوزه حمایت عبور کرده و به سمت توانمندسازی رفته است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: برای سالمندان و افراد صعب‌العلاج تا آخر عمر خدمات‌رسانی می‌کنیم و از این افراد حمایت می‌شود اما سایر افراد تحت پوشش باید توانمند شوند. توانمندسازی دارای سه رکن اشتغال، مسکن و فرهنگ‌سازی است.

اشتغال‌زایی ۳۰ درصدی کمیته امداد در سال ۹۸ 

بختیاری تصریح کرد: در سال ۱۳۹۸، ۳۰ درصد اشتغال در کشور توسط کمیته امداد امام خمینی با حمایت مجلس شورای اسلامی، استانداران و نمایندگان ولی فقیه در شهرهای مختلف انجام شده است. ماموریت ما این است که با توانمندسازی، افراد خودکفا شوند.

رئیس رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) عنوان کرد: بحث مسکن موضوع مهمی است و در سبد حمایتی افراد تحت پوشش کمیته امداد جزو پر هزینه‌ترین و مهترین موارد است. 

کمک کمیته امداد به حاشیه‌نشین‌هایی که به روستاها برگردند

وی افزود: این تفاهم‌نامه امروز برای ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکن بین شهرداری، آستان قدس، کمیته امداد و استانداری کار بسیار بزرگی است. مشهد دارای حاشیه شهر بسیار بزرگی است. و این افراد به امید کسب شغل به حاشیه شهر مشهد مهاجرت کرده‌اند. کمیته امداد امام خمینی از همینجا اعلام می‌کند، در صورت بازگشت افراد حاشیه‌نشین به روستاها و مناطق زندگی خود به آنها در مسکن و اشتغال کمک خواهد کرد.

وی افزود: حاشیه شهر مشهد با حاشیه شهر سایر شهرها تفاوت زیادی دارد. در حاشیه شهر مشهد خانواده‌های عزیز شهدا را نیز داریم. کارهای بزرگی در حاشیه شهر مشهد انجام شده ولی هنوز باید اقدامات زیاد دیگری انجام دهیم. امید داریم با همت و تفاهم‌نامه موجود بتوانیم در سال ۱۴۰۱ مراسم واگذاری این واحدهای مسکونی را برای نیازمندان داشته باشم.

۶۰۰۰ نخبه تحت پوشش کمیته امداد هستند

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در بین افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی نخبگان بزرگی وجود دارند که با حمایت کارهای بزرگی انجام می‌دهند.امروز ۶۰۰۰ نخبه تحت پوشش کمیته امداد داریم. این افراد برای ما امانت هستند. اولویت کمیته امداد وظیفه خدمت‌رسانی به یتیمان و خانواده‌های سه نفر به بالا است.

بختیاری اظهار کرد: امروز با استانداری در مورد ۸ شهرستان این استان تفاهم نامه‌ای برای اشتغال و مسکن افراد نیازمند داشته‌ایم تا بدین وسیله ماندگاری روستاییان را در روستاها فراهم آوریم. بخشی از این نیازمندان یتیمانی هستند که خوش حال کردن آنها به منزله خوشحال کردن امام زمان(عج) است.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا