ورزشی

سردار کارگر:مردم پیروز اصلی دفاع مقدس هستند


رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در نشستی صمیمی با معاون صدا و مدیران رادیو از اهتمام ویژه و عملکرد معاونت صدای رسانه ملی در راستای بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری آموزشگاه رسانه،در این دیدار که صبح روز یکشنبه ۲۱ دی ماه برگزار شد، سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، علی بخشی زاده معاون صدای رسانه ملی، علی اصغر جعفری معاون بنیاد و مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سردار هاشمی دانا مدیر عامل خبرگزاری دفاع مقدس، سرهنگ مجید جوشقانی معاون روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و مدیران شبکه‌های رادیویی حضور داشتند.

علی بخشی‌زاده معاون صدای رسانه ملی در ابتدای این دیدار با قدردانی از حضور رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و همراهان ایشان، آمادگی معاونت صدای رسانه ملی را برای همکاری در راستای ارزش‌های دفاع مقدس اعلام کرد.
علی بخشی زاده با اشاره به آیه ۱۱ سوره مائده گفت: خداوند در قرآن می فرماید: “ای اهل ایمان، یاد آرید نعمت خدا را بر خود آن گاه که گروهی همّت گماشتند که بر شما دست یازند و خدا دست (ستم) آنها را از شما کوتاه نمود. و از خدا بترسید، و باید اهل ایمان، تنها بر خدا توکل کنند” و دفاع مقدس ما مصداق این آیه از قرآن است.

بخشی زاده اظهار کرد: دشمن در زمان دفاع مقدس با تمام ظرفیت نظامی در مقابل ملتی که به ظاهر چیزی نداشت ایستاد و ما معتقدیم رمز پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی در هشت سال جنگ تحمیلی نهادینه شدن ارزش‌های دفاع مقدس به رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است.

وی افزود: امروز نیز دشمن با تمام قوا برای ایجاد نفاق بین قومیت‌های ایرانی تلاش می‌کند ولی تداوم ارزش‌های دفاع مقدس و نگاه جهادی داشتن به مسائل، شب و روز را نشناختن تا رسیدن به هدف و همه چیز را برای خدا انجام دادن به طور حتم ما را پیروز و موفق خواهد کرد.

معاون صدا با اشاره به تلاش همکاران خود در معاونت صدا گفت: توفیق الهی است که خدا به ما دغدغه داده است و دوستان  و همکارانم در معاغونت صدا از من پیشروتر هستند و با تمام کمبودها و با استفاده از تمام ظرفیت‌های برنامه سازی برای نشر ارزش‌های دفاع مقدس،فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت استفاده می‌کنند.

وی به حدیثی درمورد جهاد اشاره کرد و گفت: حضرت علی (ع) می‌فرماید”إنَّ الجِهادَ بابٌ مِن أبوابِ الجَنَّةِ فَتَحَهُ اللَّهُ لِخاصَّةِ أولیائِهِ.”جهاد دری از درهای بهشت است که خداوند آن را بر روی اولیای خاص خود گشوده است.

معاون صدا در ادامه افزود: تمام دوران دفاع مقدس برگ زرین عزت ملت ماست. حتی رفتار آزادگان در دوران اسارت سراسر عزت و آموزه است که باید به زیباترین شکل ممکن به نسل جوان منتقل شود.

بخشی زاده درباره هدف اصلی راه‌اندازی رادیوهای فصلی و اختصاصی نیز گفت: شبکه‌های رادیویی مخاطبانی دارند که طی سالیان سال پاسخگوی نیازها و علایق آنها هستند و جدول پخش برنامه‌هایشان با توجه به رویکرد اصلی برنامه مشخص است اما وظیفه رادیوهای اختصاصی و مناسبتی کاملا روشن و واضح تنها برای یک موضوع خاص تعریف می‌شود و تمامی برنامه‌های آن نیز حول یک محور خاص تولید می شود و به مخاطب این امکان را می‌دهد که در هر زمان برنامه‌های تولید شده مورد نظرش را بشنود.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین مساله‌ها کیفیت و ارتقای تولیدات برنامه‌های رادیویی است و رادیوهای اختصاصی این امکان را دارند که برای مخاطبان تنها حول یک محور برنامه تولید کنند و روی یک هدف تمرکز داشته باشند و این موضوع کیفیت محتوا و ارتقای تولیدات برنامه‌های رادیویی را بسیار بالا خواهد برد.

در این دیدار، سردار کارگر با بیان اهمیت تعامل با صدا و سیما عنوان کرد: صدا و سیما یکی از پیشتازان عرصه دفاع مقدس است وکارهای بسیار خوبی در این زمینه انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه باید قدر افرادی مانند آقای بخشی‌زاده،معاون صدای رسانه ملی را دانست گفت:ایشان و امثال این عزیزان یادگاران دفاع مقدس هستند و گنجینه‌ای از آموزه‌ها و خاطرات ارزشمند.

وی با تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری که می‌فرمایند” نباید حماسه عظیم دفاع مقدس دچار تحریف و فراموشی شود ” گفت: به دفاع مقدس بیشتر به دید نظامی گری پرداختیم و در خط مقدم و شور دفاع مقدس گرفتار شدیم.گرچه این بعد از دفاع مقدس بسیار ارزشمند است ولی به پشت جبهه، مسائل اجتماعی، اقتصادی، هنری، سینما، موسیقی و حتی پزشکی که به مدد دفاع مقدس دچار تحول و رشد شد، کمتر پرداخته شده است.

کارگر افزود: در مقوله دفاع مقدس اگر همه سازمان‌ها دست به دست هم بدهند می‌توانیم ارزش‌های دفاع مقدس را به جوانان نشان دهیم.
وی با تاکید بر اینکه در دفاع مقدس یک وجب را به دشمن ندادیم بیان کرد: رژیم بعثی را نباید به عراق خلاصه کنیم در هشت سال دفاع مقدس سی و شش کشور دنیا به عراق کمک می‌کردند.

کارگر درباره نقش مردم در دفاع مقدس بیان کرد: اگر بسیج نمی‌آمد جبهه ما پیروز نمی‌شد. بسیج یعنی مردم. همه چیز ما از مردم بود. اگر پشتوانه مردمی را ازاین نظام بگیریم نظام تضعیف خواهد شد. در زمان حمله عراق به ایران همه تحلیل‌های دشمنان درست بود که سه روزه تهران را می‌گیرند ولی نقش رهبری، امام و مردم را نادیده گرفته بودند.

سردار کارگر با اشاره به صحبت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۳۱ شهریور امسال و پاسخ ایشان به بسیاری از شبهات درمورد دفاع مقدس و دفاع ایشان از عقلانیت دفاع مقدس، تصریح کرد: در دفاع مقدس همه بودند و مردم پیروز اصلی دفاع مقدس هستند و به گفته امام خمینی (ره) مردم امروز ایران بهتر از مردم دوران پیامبر بودند.

وی با بیان اینکه نباید دفاع مقدس را در یک بازه زمانی مشخص ببینیم، افزود: ما هر آنچه داریم از برکات دفاع مقدس و فرماندهی والای امام و رهبری است. شهید قاسم سلیمانی هم هر آنچه داشتند از آموزه‌های خود در دفاع مقدس بود. سلیمانی پیرو مکتب امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای (مدظله العالی) است و حاج قاسم متولد انقلاب و دفاع مقدس است و ما هنوز هم حاج قاسم‌های زیادی در دل ملت بزرگ ایران داریم.
کارگر اظهار کرد: امسال در چهلمین سالگرد دفاع مقدس علی‌رغم محدودیت‌های موجود به‌علت شیوع بیماری کرونا در قالب یک برنامه ۴۳ هفته‌ای که از ۳ خردادماه تا پایان سال ادامه خواهد داشت برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته‌ شد و برنامه‌های مذکور در فضای مجازی و صدا و سیما در جهت ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت و نشر ارزش‌های دفاع‌ مقدس پیش‌بینی شد.

وی با بیان فعالیت‌ها در بنیاد حفظ و نشر در چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: کارهای بسیار زیادی در چهلمین سالگرد دفاع مقدس انجام شد. از سال ۱۳۹۶، ۲۳ موزه در سطح کشور احداث کردیم و امیدواریم تا سال ۱۴۰۰ در سراسر کشور موزه تخصصی دفاع مقدس داشته باشیم.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پایان گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر آثار دفاع مقدس آمادگی دارد با تمام توان در کنار برنامه سازان و هنرمندان معاونت صدای رسانه ملی باشد تا با نگاهی هنرمندانه و تیزبین و همه جانبه به دفاع مقدس بپردازیم.

علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز در ابتدای جلسه با بیان اینکه امسال صدا و سیما خوش درخشید گفت: عملکرد صدا و سیما  به دستور جناب آقای علی عسگری بی‌نظیر بود و حدوداً ۳۰۰۰ ساعت برنامه به موضوع دفاع مقدس پرداختند و این موفقیت نسبت به سازمان‌های دیگر قابل تقدیر است.

جعفری با اشاره به اینکه ما در آینده ای نزدیک فعالیت صدا و سیما را در قالب چند کتاب به عنوان سند افتخار منتشر خواهیم کرد افزود: شبکه‌های رادیویی حرکت عظیمی را در بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس انجام دادند و  ۱۵۵ هزار و چهارصد و چهل و یک دقیقه برنامه در معاونت صدا پیش‌بینی شد که قطعا بیش از این زمان به دفاع مقدس پرداخته شد.همچنین راه اندازی رادیو مقاومت و برگزاری یادواره نشان سلیمانی از کارهای ویژه و قابل تقدیری بود که در معاونت صدا انجام شد.

وی در ادامه به تشریح بخشی از فعالیت‌های موزه انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار کرد: نمایشگاه ۴۰ سالگی دفاع مقدس در باغ موزه دفاع مقدس و تمامی استان‌ها برگزار شد و همزمان با افتتاح این نمایشگاه‌ها نکوداشت یک میلیون نفر از پیشکسوتان و ایثارگران دفاع مقدس با بهره‌مندی از صحبت‌ها و فرمایشات حضرت آقا به‌صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

در قسمتی از جلسه، محمد رضا صالحی مدیر کل اداره طرح و برنامه معاونت صدا در خصوص عملکرد شبکه‌های رادیویی با رویکرد دفاع مقدس در طول سال و در هفته دفاع مقدس گزارشی را ارائه نمود.
توجه ویژه به دفاع مقدس در طول سال و هفته دفاع مقدس با ساختارهای متنوع و استفاده از تمام ظرفیت‌های برنامه سازی مانند موسیقی حماسی و نمایش‌های رادیویی را بخشی از فعالیت‌های شبکه‌های رادیویی در راستای تقویت ارزش‌های دفاع مقدس دانست و پاسخگویی به سوالات نسل جوان در خصوص ابهامات جنگ و شناخت نقش نیروهای مسلح و بسیج در دوران جنگ را از مسائل مهمی دانست که مورد توجه برنامه سازان رادیو در حوزه دفاع مقدس است.
در پایان این دیدار، از سوی رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، لوح تقدیری به مدیران شبکه های رادیویی ایران (محمد جعفر محمدزاده)، فرهنگ ( علیرضا حبیبی)، جوان(علیرضا مقصودی) ،گفتگو(رضا کوچک زاده) و معارف(مسعود کاویانی) در راستای اهتمام ایشان در راستای بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اهدا شد.

انتهای پیام

منبع:آموزشگاه رسانه

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

https://amozeshgahresaneh.ir/fa/%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D9%82%D8%AF%D8%B3-%D9%87/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا