خبر ویژه

سومین دوره جایزه احمد محمود با تاخیر برگزار می‌شودبه گزارش خبرگزاری همسونیوز، سومین دوره جایزه ادبی احمد محمود به‌دلیل برخی مشکلات امسال با دو ماه تاخیر در اسفندماه برگزیدگان خود را معرفی خواهد کرد.

این جایزه پس از داوری اولیه دو فهرست از رمان‌ها و مجموعه‌داستان‌های منتشرشده در سال ۱۳۹۷ را برای نظرسنجی آماری و کیفی در اختیار روزنامه‌نگاران، نویسندگان، منتقدان، مترجمان و برخی اصحابِ قلم قرار خواهد داد و طبق این‌نظرسنجی به ۱۰ نامزدِ ابتدایی خود دست پیدا خواهدکرد.

در مرحله بعدی داورانِ دو بخشِ مجموعه‌داستان و رمان ۳ نامزدِ برگزیده و سپس برنده را انتخاب می‌کنند. گروهِ اجرایی این‌جایزه اظهار امیدواری کرده با توجه به مشکلات مالی و پاره‌ای شرایط اجتماعی بتواند مانند دو دورهی پیش، مراسمی برای اختتامیه تدارک ببیند. امسال دبیری اجرایی این‌جایزه سینا دادخواه و مائده مرتضوی نیز مسئول روابط عمومی آن است. دبیر این دوره جایزه احمد محمود، مهدی یزدانی‌خرم است.

در دوره دوم برگزاری این‌جایزه، در بخش رمان کتابِ «بند محکومین» نوشته کیهان خانجانی برنده تندیس شد و از رمانِ «آلوت» نوشته امیر خداوردی نیز تقدیر به عمل آمد. در بخش مجموعه‌داستان نیز صمد طاهری با کتاب «زخمِ شیر» تندیس جایزه را دست آورد. همچنین لیلی گلستان نیز اولین مدال افتخار احمد محمود را از آن خود کرد. امسال نیز این مدال به یک نویسنده پیشکسوت اهدا خواهد شد

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا