استانی

ضرورت اتخاذ راهکارهای قانونی برای حفظ موقوفاتبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله باقر محمدی لائینی گاه پنجشنبه در دیدار با ئولان اوقاف مادران با تاکید بر ارائه راهکارهای قانونی برای حفظ موقوفات اظهار داشت: وقف منبعی مالی معنوی است و اینکه شخص از مال خودش برای خدمتی صرف نظر کند کار با شی است و این مال به‌عنوان باقیات الصالحات شناخته می‌شود.

آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه مال زینت دنیا بوده و فانی است، گفت: اگر این مال وقف و نذر شود صدقه جاریه خواهد بود و در آخرت ماندگار است، پس هنر این است که از آنچه که زینت دنیاست باقیات الصالحات درست کند.

نماینده ولی در مازندران عنوان کرد: متأسفانه عده‌ای آن را تبدیل به زینت دنیا می‌کنند که اشتباه است، انسان باید از (مال و جان) بگذرد.

وی تاکید کرد: م در حوزه وقف به مسائل موجود با مسئولان و متصرفین برمی‌گردد که می‌توان طی جلسات هم‌اندیشی و هم‌فکری احصا ء و برطرف شود در این زمینه ما آمادگی هم‌اندیشی را داریم.

وی خطاب به مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و مدیران شهرستان‌ها ادامه داد: برای حفظ موقوفات راهکار قانونی را تا آخرش بد، دفاع را تا آخر انجام بدهید، برگزاری جلسات تعاملی و تفاهمی و هم راهکارهای حقوقی و قضائی را پیگیری کنید.

آیت الله محمدی لائینی در پایان اذعان داشت: ایستادگی برای احقاق حق توسط مسئولان ضرورت دارد، از طرفی با متصرفین از در هم می‌توان وارد شد.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا