منتخب سردبیر

طرح پیک کتاب در کتابخانه های عمومی کردستان اجرا می شودمحمد مخدومی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هم اکنون ۸۱ باب کتابخانه عمومی در سطح استان فعال هستند که از این تعداد ۵۱ باب نهادی و مابقی مشارکتی است.

وی افزود: مشکل دسترسی مخاطبان به کتاب از جمله دغدغه‌هایی است که همواره از سوی شهروندان مطرح می‌شد و به دلیل محدودیت‌های مالی در تهیه منابع کتابخانه ای این دغدغه همچنان باقی مانده بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان اعلام کرد: برای رفع دغدغه دسترسی علاقه مندان به کتاب طرح ملی «پیک کتاب» در سطح استان اجرا خواهد شد.

مخدومی افزود: در مرحله اول از اجرای این طرح، ۱۰ باب کتابخانه عمومی در شهرستان‌های مختلف استان مشخص شده و علاقمندان می‌توانند کتاب‌های مورد نظر خود را از این کتابخانه ها دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: شیوه کار این گونه است که علاقمندان در روزهای شنبه، یکشنبه، سه شنبه و پنج شنبه با کتابخانه در شهرستان متبوع خود تماس می‌گیرند و کتاب مورد نظر را سفارش می‌دهند.

مخدومی افزود: پس از تائید و ثبت سفارش توسط کتابداران، کتاب مورد نظر در روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته و در محدوده زمانی ۹ صبح تا ۱۲ ظهر توسط پیک کتاب و به آدرس اعلام شده توسط متقاضی ارسال می‌شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان گفت: اعضای کتابخانه ها برای جستجوی کتاب‌های مورد نیاز خود می‌توانند با مراجعه با سامانه یکپارچه کتاب به آدرس www.samanpl.ir منابع مورد نظر را جستجو کنند.

مخدومی اعلام کرد: طرح مذکور در ۱۰ کتابخانه عمومی شهید مطهری و شهید برهان عالی سنندج، کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) بانه، کتابخانه عمومی شهید بهشتی دیواندره، کتابخانه عمومی شهید ملامحمد امینی سقز، کتابخانه عمومی شهید مدرس قروه، کتابخانه عمومی شهید نعمتی کامیاران، کتابخانه عمومی شهدای ۲۳ تیر مریوان، کتابخانه عمومی شهید دکتر مجید شهریاری دهگلان و کتابخانه عمومی شهید نجات اللهی بیجار اجرا می‌شود.

وی عنوان کرد: علاقمندان برای سفارش کتاب در کتابخانه عمومی شهید مطهری سنندج با شماره ۳۳۲۸۵۵۲۱، کتابخانه عمومی شهید برهان عالی سنندج با شماره ۳۳۷۸۴۰۴۳، کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) بانه با شماره ۳۴۲۶۰۵۰۰ و کتابخانه عمومی شهید نجات اللهی بیجار با شماره ۳۸۲۲۰۵۶۶ تماس بگیرند.

مخدومی اظهار داشت: همچنین سفارش کتاب در کتابخانه عمومی شهید ملامحمد امینی سقز در تماس با شماره ۳۶۲۲۷۷۳۲، کتابخانه عمومی شهید مدرس قروه با شماره ۳۵۲۲۴۱۵۰، کتابخانه عمومی شهید نعمتی کامیاران با شماره ۳۵۵۲۲۸۳۰، کتابخانه عمومی شهید بهشتی دیواندره با شماره ۳۸۷۲۵۸۹۰، کتابخانه عمومی ۲۳ تیر مریوان با شماره ۳۴۵۹۴۹۳۵ و کتابخانه عمومی شهید دکتر مجید شهریاری دهگلان با شماره ۳۵۱۲۳۳۶۶ امکان پذیر است.

وی در پایان سخنان خود اظهار کرد: در صورتی که اجرای آزمایشی این طرح با موفقیت همراه باشد و استقبال شهروندان را به همراه داشته باشد در سایر کتابخانه های عمومی استان نیز اجرا خواهد شد.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا