استانی

ظرفیت خیرین محیط‌زیست در لرستان راه‌اندازی شودبه گزارش خبرگزاری مهر، له مرادی در نشست با فعالان و اعضای شبکه سازمان‌های مردم نهاد محیط زیستی استان لرستان، اظهار داشت: سیاست سهم توجه جدی به محیط زیست و سمن‌ها است.

وی با اشاره به دیدار رئیس جمهور در آغازین روزهای شروع دولت با سمن‌ها و فعالان محیط زیست و دستور ایشان برای استفاده از ظرفیت‌های مردمی و تشکل‌ها، بیان داشت: نشست با تشکل‌های استان لرستان در راستای تحقق دستور رئیس جمهور در این خصوص است.

معاون و مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست کشور با بیان این موضوع که ما در این دولت به هیچ عنوان دنبال کار ی نیستیم، گفت: باید از فرصت ایجاد شده برای بهسازی و بهبود کیفیت محیط زیست استفاده کنیم.

مرادی با اشاره ظرفیت گسترده سمن‌های محیط زیستی، تصریح کرد: باید از ظرفیت گسترده سمن‌ها برای راهبری، مردمی سازی و فعال کردن مردم برای کمک به بهبود وضعیت محیط زیست بهره یم.

وی، گفت: برای توانمند سازی سمن‌ها دوره‌های آشی مورد نیاز آنها باید در طول سال احصا و اجرایی شود.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست کشور با اشاره به نقش محیط زیست در کمک به سمن‌ها و سازمان حفاظت محیط زیست برای رفع مسائل و مش، اظهار داشت: ظرفیت خیرین محیط زیست یک ظرفیت نو پا در کشور است که مدت‌ها مغفول مانده و این ظرفیت باید در استان لرستان راه اندازی شود.

مرادی، گفت: سمن‌های لرستان باید به سمت حل یکی از مسائل اساسی محیط زیست استان پیش بروند و ما نیز در این راه در کنار آنها خواهیم بود.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا