استانی

فاز ۲مجتمع پرورش ماهیان گرمابی کارون تا سال ۱۴۰۳ تکمیل می‌شودبه گزارش مهر، فتح الله ابو بعد از ظهر امروز یکشنبه در مراسم افتتاح کانال‌های آب‌رسان فرعی فاز ۲ مجتمع پرورش ان گرمابی آزادگان در شهرستان کارون بیان کرد: فاز اول طرح مجتمع پرورش ماهیان گرمابی آزادگان در دهه هشتاد به رسید و فاز دوم در دهه ۹۰ با واگذاری‌ها شروع شد که این طرح به دلیل برخی مشکلات تاکنون به بهره برداری نرسیده است.

وی ادامه داد: در چند سال گذشته با حمایت مسئولان استانی به ویژه و معاون اقتصادی او و همچنین «مجتبی یوسفی» نماینده م اهواز در مجلس و با تأ اعتبارات و تسهیلات عمرانی روند کار به سمت اجرایی و عملیاتی شدن این پروژه پیش رفته است‌.

ابوعلی در ادامه میزان تولیدات ماهیان گرمابی در فاز ۲ این مجتمع را ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن در سال اعلام کرد و گفت: زیرساخت‌های این مجتمع تا سال آینده تکمیل و برای ۵ هزار نفر ایجاد می‌شود.

مدیرکل شیلات خوزستان بیان کرد: دو کانال فرعی آب‌رسان این طرح که جزو زیرساخت‌هاست با هزینه پرورش دهندگان و سرمایه گذاران احداث شده و معادل ۵۰ درصد کل سطح فاز دوم طرح آزادگان است.

وی با اشاره به مدت زمان تکمیل مزارع مجتمع گفت: با حمایت بنیاد برکت تسهیلات لازم برای احداث مزارع تأمین شده و سال ۱۴۰۳ فاز دوم مجتمع پرورش ماهیان گرمابی آزادگان کارون تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش مهر، «یوسفی» نماینده مردم اهواز در مجلس، «رضا فتوحی» معاون اقتصادی خوزستان، شهرستان کارون و تعدادی از مسئولان استانی و شهرستان در این مراسم حضور داشتند.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا