اقتصادی

فراهانی: ایران گرفتار چالش‌های داخلی و خارجی استرئیس شورای مرکزی حزب ندا گفت: از یک‌سو تحریم‌های ظالمانه، تلاش‌های خبیثانه، برنامه‌ریزی‌های خوش خیالانه برای تجزیه کشور و ایجاد خاورمیانه بزرگ و فشار حداکثری دشمنان ایران، علنی است و از سوی دیگر بی‌تدبیری‌های داخلی نیز زخم بر دل مردم نجیب کشور ما می‌پاشد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، مجید فراهانی رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در پنجمین کنگره این حزب اظهار کرد: در شرایطی پنجمین کنگره حزب ندای ایرانیان را برگزار می‌کنیم که در پرتوی ۶ سال تلاش و مجاهدت هم حزبی ها، نهال کوچک کاشته شده در ۶ سال پیش امروز به درخت تناوری تبدیل‌شده که با همت، همدلی و انسجام تشکیلاتی در تمامی استان‌های کشور و بیش از ۱۵۰ شهر  حزب ندای ایرانیان به فعالیت می‌پردازد.

فراهانی ادامه داد: گذر از روزهای اولیه حزب و مشکلاتی که همه در ابتدا با آن روبرو بودیم، امروز ما را در شرایطی به هم رسانده که در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی؛ کشورمان هم از جهت بیرونی و هم از جهت درونی با چالش‌های متعددی روبرو است. از یک‌سو تحریم‌های ظالمانه، تلاش‌های خبیثانه، برنامه‌ریزی‌های خوش خیالانه برای تجزیه کشور و ایجاد خاورمیانه بزرگ و فشار حداکثری دشمنان ایران، علنی است و از سوی دیگر بی‌تدبیری‌های داخلی نیز زخم بر دل مردم نجیب کشور ما می‌پاشد.

وی افزود: به‌رغم تمامی این ناملایمات مهم‌ترین ظرفیت کشور داشتن نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق ایمانی، دینی و اصیل ایرانی است. جمعیت جوان زیر ۴۰ سال کشور که بخش مهمی از آن نتیجه موج عظیم جمعیت ایجادشده در دهه ۶۰ کشور است، فرصت بی‌بدیل و ارزشمند و مزیت رقابتی مناسبی نسبت به همه ملل دنیا را در اختیار کشور ما قرار داده است. عدم استفاده از این ظرفیت عظیم به‌طور یقین کفران نعمت است. ۳۶ میلیون نفر امروز در کشور در سنین میانه کمتر از ۴۰ سال و نزدیک ۱۴ میلیون نفر در ایران دارای تحصیلات عالی و رتبه دوم جهان در دانش‌آموختگان علوم و مهندسی و ظرفیت منابع انسانی، ثروت گران‌بهای کشور ماست که هیچ اندوخته مادی و معنوی دیگری با آن برابری نمی‌کند. ایران با داشتن یک درصد جمعیت جوان دارای ۷ درصد ذخایر معدنی جهان است. در اوپک دارای دومین ذخایر نفتی هستیم. در ذخایر گاز نیز دومین گاز دنیا متعلق به ماست. موقعیت استثنایی کشور فرصت و زمینه بی‌بدیلی برای جذب ایجاد کرده. آنچه از این ظرفیت‌ها در آستانه ۱۴۰۰ باید از آن بهره ببریم، استفاده از ظرفیت گذشته از یک‌سو و به فعلیت رساندن این پتانسیل‌ها  در سال‌های آینده است.

فراهانی گفت: اگر امروز حزب ندای ایرانیان اصلی‌ترین هدف خود را نوسازی نسلی قرار داده، اگر امروز اصلی‌ترین برنامه‌های حزب  پوست‌اندازی در مدیریت تقنینی، اجرایی و مدیریت کلان کشور است، از آن‌روست که بر اساس ظرفیت‌های گفته‌شده نسل گذشته و قدیمی مدیریتی کشور  توان به فعلیت درآوردن پتانسیل های کشور را نداشته است. امروز اگر مردم تشنه عدالت هستند و از فساد افسارگسیخته مالی، اقتصادی و فرهنگی و سیاسی دولتمردان و نیروهای قدیمی به تنگ آمدند؛ ما راهی جز نوسازی بدنه مدیریتی کشور نداریم و این نوسازی اتفاق نخواهد افتاد مگر با تشکیلات قدرتمندی که بتواند برای آینده کشور برنامه داشته باشد. برنامه‌ای مبتنی بر صلح عزت مدارانه با خارج از کشور، آشتی ملی در داخل کشور و برنامه‌ریزی برای به فعلیت رساندن  ظرفیت‌های  ایران در اولویت اهداف حزب است.

رئیس شورای مرکزی حزب ندا خاطرنشان کرد: حزب ندای ایرانیان حزبی است که توانسته در کوران حوادث و تهمت‌ها و فضایی که برای نابودی حزب برنامه‌ریزی کرده بودند، سربلند بیرون آید و جای پای خود را در صحنه سیاسی کشور مستحکم کند. تداوم انسجام اقدامات هوشمندانه برای گسترش این تشکیلات در تمامی شهرهای کشور و حضور قدرتمند در انتخابات مجلس آینده ضامن تحقق چنین هدفی است. حقیقتا باید از تمامی همراهانمان تشکر کرد زیرا دوستانی که باید همراهمان بودند به جر آسیب و تهمت و کارشکنی کار دیگری نکردند.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسناs

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا