استانی

قوانین بسیار زیاد بدون احساس نیاز به توجیه مردم آسیب‌زاستبه گزارش خبرنگار مهر، حسن بنیانیان گاه یکشنبه در نشست جهاد تبیین «بررسی مسائل روز و خانه گفتگوی آزاد» که به همت سازمان بسیج اساتید با اشاره به حوادث اخیر اظهار داشت: حوادث اخیر را به عنوان شنونده نمی‌توان نفی کرد و تنها وزن آن در ذهن کم و زیاد می‌شود.

وی افزود: یورش همه جانبه دشمن به دلیل قدرت منطقه‌ای ایران است که استعداد یک بازیگر بین‌المللی پیدا کرده است و منافع آمریکا را به طور جد به خطر انداخته است؛ این اقدامات را با قصد کاستن روند پیشرفت و بحران‌آفرینی انجام می‌دهند.

تحلیل‌های گوناگون و فشار ایران در

عضو ستاد اجرایی نقشه مهندسی فرهنگی کشور با اشاره به تحلیل‌های مطرح شده، گفت: تحت فشار قرار دادن ایران برای امضای برجام یکی از این تحلیل‌هاست تا با سرمایه‌گذاری در تحریم و نارضایتی مردم بهره برداری لازم را با محاسبات ذهنی خود انجام دهند.

وی با بیان اینکه تحلیل‌گران سیاسی داخلی این بحران و ناآرامی‌ها را محصول ناکارآمدی و کاستی‌های داخلی می‌دانند، افزود: این امر فرعی تلقی می‌شود و باید به دنبال شیی نارسایی‌های داخل باشیم.

تقویت کنش‌گری مردم برای کمک به وضعیت

بنیانیان خاطر نشان کرد: رسالت اصلی دانشگاهیان، فرهیختگان و حوزویان متقاعدسازی مخاطب خود است که در جنگ کامل قرار داریم و پیروزی ما به میزانی است که این کنش در مردم برای کمک به این وضعیت تقویت شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های ریشه‌ای در فرهنگ ایران اسلامی و بهره‌بری کم از آنها، گفت: یکی از دلایلی که دشمن نمی‌تواند ضربه بزند نظام تبلیغاتی در متن دینی و انتقال پیام بیشترین عامل موفقیت انقلاب است.

عدم وجود جسم زن در معادلات اجتماعی

عضو ستاد اجرایی نقشه مهندسی فرهنگی کشور ادامه داد: متوسط غرب اغلب قوای خود را صرف نیازهای حیوانی می‌کنند و با کمک هنر و تصویر و برهنه کردن زن می‌توانند ذهن جوانان و ان را در اختیار قرار می‌گیرند.

وی معتقد است که جسم زن نباید در معادلات اجتماعی قرار بگیرد و باید جامعه‌ای برای مردم نهادینه شود که شخصیت انسانی زن در موقعیت ممتاز انسانی در نقش ، استاد دانشگاه، پزشک، خلبان و.. حس شود.

تاکید بر پیوست فرهنگی رویدادها

بنیانیان با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر پیوست فرهنگی، گفت: رهبری تاکید داشتند حتی اگر اولویت اول اقتصادی است به شرط پیوست فرهنگی باشد و نماینده ولی در استان‌ها باید مطالبات رهبری را پیگیری کند.

عضو ستاد اجرایی نقشه مهندسی فرهنگی کشور خاطر نشان کرد: مسکن‌هایی که رفتارهای جامعه را به صورت مقطعی حل می‌کند راهگشا نیست و باید تربیت رسمی با آموزش و آگاه سازی را تبدیل به باور و ارزش در بین مردم کرد که بخش بزرگ آن در تغییرات ناگهانی و تربیت غیر رسمی است.

تولید انبوه قانون بدون نیاز به توجیه مردم

وی با بیان اینکه حل مسائل افراطی را با قانون نمی‌توان حل کرد، گفت: ۱۱ هزار قانون در کشور وجود دارد که ۶ هزار طرح هم در مسیر قانون شدن هستند که این تولید انبوه قانون کاهش مقبولیت و گرایشات دینی به همراه دارد.

بنیانیان بیان داشت: از سویی دیگر مدیران خود بزرگ‌بینی دارند که این روح استبدادزدگی و تملق باهم گره می‌خورد و با مسئولیت گرفتن احساس برتری می‌کنند و در این صورت پذیرش در جامعه کم می‌شود.

وی با تاکید با نگرش مردم محوری خاطر نشان کرد: قانون و دستورالعمل بسیار زیاد بدون احساس نیاز به توجیه مردم و تربیت و فرهنگ‌سازی آسیب‌زاست و در صورت قانون‌گذاری باید منافع قانون بازگو شود تا قانع شوند.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا