اجتماعیاستان هاشهری

لزوم اجرای شیوه‌نامه بهینه سازی حریم شهرستان تهران

به گزارش همسو نیوز،سیزدهمین جلسه علنی عادی شورای اسلامی شهرستان تهران(دوره پنجم) با حضور اعضای شورای شهرستان به ریاست سیدحسن رسولی عضو شورای اسلامی شهر تهران در منطقه۵ برگزار شد.

در این نشست که شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران ، مجتبی شکری رئیس اداره کل حریم شهرداری تهران ، فریدون حیدری شهردار منطقه و جمعی از مدیران شهرستان تهران ، بخشداری و دهداری حضور داشتند ، مشکلات روستاییان و باغداران در روستاهای حریم منطقه در بخش کن بررسی و راهکارهایی برای رفع آن مطرح شد .

رسولی با اشاره به جایگاه بنیادی شورای شهرستان تصریح کرد: مشکلات در حریم شهر تهران در دو سطح کلان و خرد قابل بررسی است وما موظف هستیم که در شورای شهرستان از حق حیات ساکنین روستاییان دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه طرح‌های ‌هادی روستایی و طوبی قابل اجرا هستند، اعلام کرد:‌ با توجه به درخواست اعضای شورای روستاهای بخش کن، مبنی بر ایجاد مکانی برای عرضه محصولات تولیدی روستاییان، به زودی جلسه‌ای با این منظور تشکیل می شود و پیشنهاد مکان یابی برای عرضه محصولات روستاییان را مطرح کرد.

رئیس شورای شهرستان تهران همچنین از تهیه لیست پروژه‌های شهرداری در حریم سه گانه تهران خبر داد و گفت: شیوه‌نامه «بهینه‌سازی روند اجرای مفاد مجوزهای صادره در تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها در حوزه حریم شهرستان تهران» مصوبه دوره چهارم شورای شهر تهران است، این مصوبه قانونی بوده و قابلیت اجرا دارد؛ بدون تردید ما باید از حقوق مردم حمایت کنیم، خواسته‌های مردم در حریم، اگرچه سخت اما شدنی است.

در این جلسه شهربانو امانی عضو شورای شهرستان تهران تاکید کرد: مدیریت امور در بخش‌های مختلف با مشکلات متعددی مواجه بوده و لازم است سیاست‌گذاری‌ها اشتباه را اصلاح کنیم و برای نمونه به صادرات آب مجازی اشاره کرد.

این عضو شورای شهر تهران پیشنهاد داد: می‌توان از صندوق توسعه امید کارآفرینی برای اشتغال و کارآفرینی در روستاها استفاده کرد و مکانی را برای عرضه محصولات روستاییان ایجاد کرد تا مافیای دلالان عرضه محصولات کشاورزی از بین برود.

شهردار منطقه نیزدر حاشیه این جلسه ، بر پیگیری اجرای طرح تفصیلی بخش کن تاکید کرد و رضایت باغداران و روستاییان و صیانت از باغات کن را مهم دانست.

ابوالفضل میررفیع رئیس شورای کن ضمن ارائه گزارش مشکلات در روستاهای بخش کن گفت : ساکن روستاهای بخش کن از هرگونه ساخت و ساز محروم هستند در حالی که ساخت استخر ذخیره‌سازی آب در مستثنائات از واجبات است و خواهان اجرای قانونی این امر شد و در همین جلسه تعدادی از اعضای شوراهای روستاهای بخش کن مشکلاتشان را مطرح کردند.

این نشست، سیزدهمین جلسه شورای اسلامی شهرستان تهران بود که به میزبانی منطقه۵ در سرای محله کن برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا