ورزشی

مجسمه ناصر حجازی رونمایی می شودبه گزارش خبرگزاری همسونیوز، مرتضی آرین، خالق مجسمه ناصر حجازی درباره اثرش گفت: ساخت این اثر به همت سازمان زیباسازی شهر تهران بوده است. اوایل آذر ماه با من تماس گرفتند و طبق صحبت های انجام شده قرار شد که من مجسمه دروازه بان نامدار تیم ملی را بسازم.

وی بیان کرد: زمان ما خیلی کم بود و در ابتدا ماکت را ساختیم که مورد تایید خانواده ناصر حجازی قرار گرفت و زمانیکه سازمان زیباسازی شهر تهران هم ماکت را تایید کرد ساخت مجسمه را شروع کردم. همچنین زمان ساخت خیلی کم بود و مجبور بودیم کار دو ماهه را در عرض ۲۰ روز انجام دهیم.

به گفته این مجسمه ساز، این اثر امروز ۲۵ آذر ماه نصب و روز سه شنبه ۲۶ آذر ۹۸ ساعت ۱۵ با حضور اعضای شورای شهر تهران رونمایی می شود. بخش غربی بلوار فردوس به نام مرحوم ناصر حجازی نامگذاری شده چرا که کمپ باشگاه استقلال در آنجا قرار دارد و به همین دلیل این مجسمه در آن جا نصب و رونمایی می شود.

آرین خاطرنشان کرد: این مجسمه نیم تنه است و ما یک توپ به زیر دست ناصر حجازی اضافه کردیم زیرا می خواستیم ابهت یک رهبر فوتبال را نشان دهیم. همچنین جنس اثر بتن گلاسه است. لایه بیرونی آن ضد حریق و لایه داخلی بتن گلاسه است.

ناصر حجازی دروازه بان نامدار تیم ملی، دومین دروازه بان برتر قرن بیستم قاره آسیا، بهترین دروازه بان تمام ادوار جام ملت های آسیا و … است.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا