منتخب سردبیر

مجموعه «سواد مالی» منتشر شد

به گزارش خبرگزاری همسونیوز ۲۷ جلد از مجموعه آموزش سواد مالی سطح دو از سوی نشر قدیانی با همکاری آکادمی هوش مالی منتشر و روانه بازار کتاب شد.

اگر به جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم نگاهی بیاندازید، افراد تحصیلکرده فقیر زیادی را خواهید دید. این مسئله به این معنی است که تحصیلات به تنهایی نمی‌تواند آینده مالی کودکان را تأمین کند. عادت‌ها مالی و هوش مالی هر فرد در سنین پایین پایه‌ریزی می‌شود. هوش مالی مسئله‌ای است که در طول زندگی با یک فرد همراه است و در موفقیت و یا عدم موفقیت مالی او بیشترین سهم را خواهد داشت.

خوشبختانه هوش مالی از طریق آموزش قابل ارتقا است. چه بهتر که این آموزش‌ها از سنین کودکی آغاز شوند تا تأثیرگذاری بیشتری داشته باشند. هوش مالی کودک شما در واقع دیدگاه و طرز رفتار آن‌ها به پول است. افزایش هوش مالی به کودکان کمک می‌کند تا عادات پولی آن‌ها به شکلی پایه‌ریزی شود که در آینده بتواند آن‌ها را به ثروت نزدیک کند. البته باید به این نکته توجه کرد که آموزش‌هایی که در مورد پول و مسائل مالی به کودکان داده می‌شود، متناسب با سن آن‌ها و برایشان قابل فهم باشد.

انتشارات قدیانی با توجه به اهمیت این موضوع و نقش به سزای داستان‌گویی در انتقال مفاهیم به کودکان و نوجوانان، با همکاری «آکادمی هوش مالی» اقدام به انتشار ۵۱ کتاب داستانی در حوزه آموزش سواد مالی کرده است. ۱۷ جلد از این مجموعه، قبلاً منتشر شده است، مربوط به رده سنی کودکان پیش‌دبستانی تا سوم ابتدایی می‌شود. ۲۷ جلد جدید آن نیز که مربوط به دانش‌آموزان کلاس‌های چهارم تا ششم دبستان است به تازگی منتشر شدند.

در سواد مالی، کودکان و نوجوانان یاد می‌گیرند، چرا و چطور پس‌انداز کنند؛ چگونه با سرمایه‌گذاری، هم ارزش پول‌شان را حفظ کنند و هم در آبادانی کشورشان مشارکت داشته باشند؛ با راه‌های درست کسب پول و درآمد آشنا می‌شوند و اینکه چگونه از آن نگهداری کنند؛ می‌آموزند با مالیات به عنوان یک وظیفه ملی و مهم روبه‌رو شوند، از کودکی به کارآفرینی و ارزش‌آفرینی بپردازند. با محدود بودن پول و نامحدود بودن خواسته‌ها آشنا می‌شوند و ….

این کتاب‌ها، با دقت زیاد و شاخص‌های متنوعی از جمله خوانش آسان برای نوآموزان و پوشش حداکثری موضوعات مالی متناسب با سن کودکان و نوجوانان، از میان پرفروش‌ترین و معتبرترین کتاب‌های داستانی سواد مالی در جهان، انتخاب شده‌اند و با وسواس زیادی در ترجمه، ویرایش و طراحی، انتشار یافته‌اند.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا