خبر ویژه

مجموع یارانه پرداخت شده به مطبوعات در ۹ماهه امسال تنها ۱۳درصد استبه گزارش خبرگزاری همسونیوز، سید عباس صالحی شامگاه جمعه دردومین روز از سفر خود به استان مرکزی در جمع خبرنگاران در ساوه اظهار داشت: مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از یکصد مورد به ۳۶ مورد کاهش پیدا کرده است.

وی در ارتباط با امنیت شاغلان خبرنگار بیان کرد: در این راستا دولت لایحه سازمان نظام رسانه ای را مطرح کرده که به عنوان نظام صنفی از حوزه خبرنگاران حمایت می کند.

 صالحی بیان کرد: از تیر ماه و مرداد ماه  سال جاری مسیر روان تری در بحث تامین کاغذ پیدا کردیم و در حال حاضر برای واردات ۴۶ میلیون تن کاغذ تامین اعتبار صورت گرفته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: از مجموعه تقاضاها حدود ۱۷ الی ۱۸ تن واردات کاغذ در زمینه مطبوعات، تحریر و رول صورت گرفته است.

صالحی در خصوص بیمه خبرنگاران گفت: در دو سال اخیر تعداد بیمه شدگان خبرنگاری به دوبرابر افزایش پیدا کرده اما نمی توان گفت راضی کننده است و در صدد هستیم تعداد را بالا ببریم.

وی گفت: با افزایش پهنای باند اینترنت در یک فاصله سه الی چهار ساله یک شوک ارتباطی را داشتیم و گسل های ارتباطی را در نظام اطلاع رسانی و ارتباطی ما پدید آورده است و مطبوعات کاغذی ما از این بابت گرفتار اختلال شدند.

وزیر فرهنگ و ارشاد افزود: میانگین مصرف اینترنت در کشور در روز ۱۷۵ دقیقه و در استان مرکزی ۱۹۹ دقیقه می باشد و می توان گفت بخش قابل توجهی از استفاده اینترنت در فضای رسانه ای اتفاق می افتد و مشکلاتی را برای مطبوعات کاغذی، کلاسیک و سنتی به وجود آورده است.

صالحی بیان داشت: امسال علی رغم محدودیت های منابع مالی در بیش از ۲۰ استان کشور نمایشگاه کتاب برگزار شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: تفاهم نامه مسکن وزارت ارشاد مرحله مقدماتی را طی می کند و پیش نویس آن در مراحل نهایی است و حوزه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را شامل می‌شود.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا