اجتماعی

مجوز مجلس به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای استفاده از منابع مالی جهت اجرای پروژه‌هانمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را مجاز کردند تا با استفاده از انواع ابزارهای تامین منابع مالی و روش‌های اجرایی مناسب پروژه‌های مصوب شهری و روستایی را اجرایی کنند.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز بعد از ظهر امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را تصویب کردند.

طبق ماده ۲ در صدر ماده ۲۹ آیین‌نامه مالی شهرداری‌ها مصوب ۱۳۴۶.۴.۱۲ و اصلاحات بعدی آن واژه «شش» به واژه «نه» اصلاح و متن زیر به عنوان بندهای ۷، ۸ و ۹ به ماده مذکور اضافه می‌شود:

۷_ واگذاری دارایی‌های مالی

۸_ واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای

۹_ درآمد حاصل از سرمایه‌ گذاری و مشارکت در سرمایه‌ گذاری.

در این لایحه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می‌توانند از انواع ابزارهای تامین منابع مالی و روش‌های اجرایی مناسب برای اجرای پروژه‌های مصوب شهری و روستایی و پروژه‌های سرمایه‌ گذاری و مشارکتی با پیش‌بینی تدوین‌های کافی براساس قوانین موضوعه با تصویب شورای اسلامی مربوطه استفاده کنند.

آیین‌نامه معاملاتی موضوع این ماده ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم‌الاجرایی شدن این قانون به پیشنهاد مشترک شورای عالی استان‌ها و وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور) تهیه می‌شود و به تصویب هیات دولت می‌رسد.

طبق تبصره الحاقی به این ماده دهیاری‌ها می‌توانند به عنوان دستگاه اجرایی، استفاده اعتبارات تملک دارایی‌ها فعالیت کنند. آیین‌نامه اجرایی این ماده توسط وزارت کشور با همکاری سازمان برنامه و بودجه و محاسبات تهیه و ظرف مدت سه ماه به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسناسs

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا