فرهنگی

مرزهای ژاپن به روی گردشگران باز می‌شودمقام‌های ژاپن اعلام کردند مرزهای این کشور را پس از دو سال محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا بار دیگر به گردشگران باز می‌کند.

به گزارش و به نقل از گاردین، بر اساس اعلام مقام‌های ژاپن، محدودیت‌های سختگیرانه‌ کرونایی برای لغو و مرزهای کشور پس از دو سال و نیم بازگشایی خواهد شد.

«فومیو یدا»، نخست وزیر ژاپن روز پنجشنبه اعلام کرد، ژاپن از ۱۱ اکتبر مقررات کنترل مرزها را تغییر خواهد داد و سفرهای بدون ویزا و انفرادی نیز از سر گرفته خواهند شد.

ژاپن یکی از سختگیرانه‌ترین مقررات مرزی را با شروع همه‌گیری در پیش گرفت. به واسطه این مقررات به مدت دو سال از ورود بازدیدکنندگان به ژاپن جلوگیری شد، تا اینکه در ماه ژوئن پذیرش تدریجی بازدیدکنندگان از سر گرفته شد.

با اجرای مجدد برنامه ی در ژاپن که مارس ۲۰۲۰ تق شده بود، دسترسی بازدیدکنندگان به ژاپن آسان‌تر خواهد شد. ژاپن در سال ۲۰۱۹ با کمک این ژه شاهد حضور بی‌سابقه ۳۱.۹ میلیون بود. سال گذشته تنها ۲۴۵ هزار و ۹۰۰ نفر گردشگر خارجی وارد ژاپن شدند که کمترین آمار به ثبت رسیده از سال ۱۹۶۴ تا کنون است.

مقام‌های این کشور از ماه ژوئن تاکنون به گردشگران اجازه داده‌اند که در قالب گروه‌های و به سرپرسی راهنماهای تور از ژاپن بازدید کنند.

انتهای پیاممنبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا