منتخب سردبیر

مشارکت ۹۴ هزار دانش آموز کردستانی در طرح حفظ قرآنبه گزارش شباب نیوز محمد رشید قربانی عصر امروز در کمیته همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش استان اظهار کرد: به دلیل اهمیت بالایی که موضوع نماز دارد تصمیم به برگزاری این مراسم به صورت حضوری شد.

وی افزود: امسال اجلاسیه سراسری نماز با موضوع محوری پیوند خانه، مدرسه، مسجد بوده و همگرایی این سه کانون می‌تواند نقش مهمی در ارتقای فرهنگی دانش آموزان ایفا کند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان خاطر نشان کرد: طی سه سال اخیر ۱۰۵ هزار دانش آموز کردستانی در مسابقات قرآن و عترت شرکت کرده‌اند و ۹۴ هزار نفر هم به برنامه حفظ جز ۳۰ قرآن وارد شده‌اند.

قربانی با اشاره به تأسیس چهار دارالقرآن جدید در استان اظهار کرد: تعداد دارالقرآن‌های استان هم اکنون به ۱۴ واحد رسیده است و با همکاری نوسازی مدارس شش میلیارد ریال برای تجهیز این دارالقرآن‌ها اختصاص یافته است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: امسال ۸۵ نماز خانه جدید در مدارس ایجاد شده است و تعداد نمازخانه‌های مناسب استان به یک هزار و ۵۳۸ واحد افزایش یافته است.

قربانی همچنین از تولید بیش از پنج هزار اثر محتوایی در فضای مجازی با محوریت قرآن و ارزش‌های دینی در ایام تعطیلی مدارس به دلیل کرونا خبر داد و گفت: این روند با جدیت هر چه تمام تر در حال اجراست.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا