سیاسی

مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا با خواسته اعمال تحریم‌های حقوق بشری بیشتر علیه ایرانمجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه‌ای مرتبط با ناآرامی‌های اخیر در ایران، از بایدن خواست که تحریم‌های ی بیشتری علیه افراد و نهادهای ایرانی اعمال کند.

به گزارش ایسنا به نقل از وبگاه خبری هیل، مجلس نمایندگان آمریکا با ۴۲۰ رای موافق‌ و ۱ رای مخالف به تصویب قطعنامه‌ای دو حزبی رای داد که در آن به «تمجیدی از دلاوری، شجاعت و عرم ان و مردان معترض ایرانی» پرداخته شده است.

در متن این قطعنامه ادعای «آزار و اذیت زنان» با «مقررات مجه زن‌ ستیزانه» مطرح شده است.

مجلس نمایندگان آمریکا همچنین «خواستار پاسخگویی شفاف به خاطر کشتار معترضان» شد.

این قطعنامه مشوق دولت بایدن برای «اعمال فوری تحریم‌های حقوق بشری بیشتر علیه مقامات و نهادهای مسئول در برابر سرکوب‌ اعتراضات فعلی» است.

به گزارش ایسنا، ادعای مجلس نمایندگان آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر در ایران در حالی مطرح می‌شود که ، وزیر اخیرا در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی درباره امور داخلی ایران، در صفحه توییترش نوشت: در جایگاهی قرار ندارد که از حقوق بشر دم زند. کشتار حدود ۲ میلیون انسان در ، عراق، یمن، فلسطین، سوریه و دمیدن در آتش و مانع صلح بودن، از نتایج مداخلات آمریکاست. به اظهارات ریاکارانه پایان دهید. مردم آگاه ایران، زینت شده گرگ‌ها را به خوبی تشخیص داده اند.

انتهای پیاممنبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا