خبر ویژهسیاسی

ملاقات سفیر کشورمان در اتریش با وزیر بهداشت این کشورسفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش در دیداری با وزیر بهداشت این کشور در خصوص همکاری‌های تهران و وین در حوزه بهداشت گفت‌وگو کرد.

به گزارش شباب نیوز، عباس باقرپور اردکانی، سفیر کشورمان در اتریش در دیدار روز سه شنبه مورخ 7 بهمن ماه 1399 با رودلف آنشوبر، وزیر فدرال بهداشت، امور اجتماعی، مراقبت و حمایت از مصرف کننده اتریش در خصوص همکاری‌های ایران و اتریش در حوزه بهداشت و درمان و تامین اجتماعی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

در این دیدار باقرپور، در پاسخ به استفسار وزیر بهداشت اتریش، توضیحاتی را در ارتباط با وضعیت کرونا، پیشرفت‌های انجام شده توسط شرکت‌های ایرانی برای تولید تجهیزات پزشکی تشخیص و مقابله با کرونا از جمله واکسن بومی کرونا با وجود چالش‌های ناشی از تحریم‌های غیرانسانی آمریکا ارائه داد و افزود که ما در عین حال معتقدیم که همکاری بین المللی جمعی برای ریشه کن کردن این تهدید جهانی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

در این ملاقات ضمن مرور روند همکاری‌های دو کشور در حوزه بهداشت و درمان، بر هم افزایی و تبادل تجربه در زمینه های بیمارستان‌های هوشمند، بیوتکنولوژی، توریسم سلامت، مراقبت اجتماعی و بیمه درمانی، الکترونیکی کردن نظام سلامت و E- Health، ساخت تجهیزات پزشکی، پروتکل های درمانی و داروسازی تاکید گردید.

توافق شد گفت‌وگوها برای تعمیق و گسترش همکاری‌های دوجانبه در حوزه بهداشت، درمان و مراقبت‌های اجتماعی تداوم یافته و وزرای بهداشت دو کشور نیز در آینده نزدیک گفت‌وگو داشته باشند.

ایران و اتریش پیشینه مثبتی از همکاری در حوزه بهداشت و درمان به ویژه در زمینه بیمارستان سازی و تبادل دانشجویان پزشکی دارند.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا