استانی

منطقه آزاد قصرشیرین باید به محور اشتغالزایی کرمانشاه تبدیل شودبه گزارش خبرنگار مهر، بهمن امیری‌مقدم در نشست استان کرمانشاه که با حضور معاونین استاندار و مدیران عضو برگزار شد، اظهار کرد: دستگاه‌های مختلف استان کرمانشاه و مردم با یک همراهی و همدلی بسیار خوب در ایام اربعین تلاش‌های بسیاری برای میزبانی مناسب از زوار حسینی انجام دادند و صحنه‌های مردمی بسیار زیبایی را خلق کردند که جای قدردانی بسیار دارد.

وی بازگشایی را یک تحول مثبت در ی کرمانشاه ارزیابی کرد و افزود: در یک سطح کلان‌تر اگر در منطقه آزاد هم یک رونق و پویایی اقتصادی و تجاری اتفاق بیفتد، می‌تواند یک تحول بسیار بزرگ در حوزه اقتصاد و اشتغال کرمانشاه ایجاد کند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: در نشستی که چند روز پیش به ریاست رئیس جمهور و با حضور استانداران برگزار شد مطالبات منطقه آزاد قصرشیرین را مطرح و پیگیری شد.

امیری مقدم گفت: در نشست شورای برنامه ریزی ترکیب اعضای منطقه آزاد انتخاب شدند و این شورا باید گام‌های بلندی برای فراهم کردن زیرساخت‌ها و شتاب بخشیدن به اجرایی شدن برنامه‌های اجرایی و توسعه‌ای منطقه آزاد قصرشیرین بردارد.

وی از صدور دستور توقف ‌های منطقه آزاد خبر داد و بیان کرد: به سازمان همیاری‌ها دستور داده شده در موارد واگذاری شده‌ای هم که طبق قرارداد عمل نشده و یا مدت آن‌ها به پایان رسیده، بر اساس قانون قراردادهای واگذاری لغو شوند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: بقیه افرادی هم که خواهان باقی ماندن در منطقه آزاد هستند باید زمین آنها در قالب چهارچوب طرح جامع منطقه آزاد دره جانمایی شوند.

امیری مقدم بر ضرورت دریافت نظرات کارشناسی مجموعه‌های مختلف در روند تدوین طرح جامع منطقه آزاد تاکید کرد و گفت: دیدگاه‌ها و پیشنهادات کارشناسی ‌ها، مدیران استانی و همچنین تجربیات مناطق آزاد موفق کشور در روند تدوین طرح جامع باید لحاظ شوند تا طرح نهایی از کلان نگری و جامعیت لازم در حوزه‌های مختلف تجاری، صنعتی، فرهنگی و … برخوردار باشد.

وی تشکیل منطقه آزاد تجاری مشترک با عراق در قصرشیرین را یک گام تحول آفرین دانست و افزود: منطقه آزاد قصرشیرین با بخش عربی و کردی عراق همجوار است و ایجاد یک منطقه آزاد مشترک با اقبال طرف عراقی روبرو خواهد شد و اجرایی شدن این طرح را با جدیت دنبال می‌کنیم.

استاندار کرمانشاه به موضوع افزایش درآمدهای مالیاتی استان کرمانشاه پرداخت و گفت: اداره مالیاتی استان کرمانشاه باید در قالب برنامه‌های خبری پیرامون افزایش درآمدهای مالیاتی و نقش آن در توسعه استان با ذکر مصداق‌ها برای مردم مسئله را تشریح کند.

وی همچنین بر ضرورت نصب کارت‌خوان در تمامی مطب‌های پزشکی تاکید کرد و گفت: متأسفانه در برخی مطب‌ها با نیت فرار مالیاتی از نصب کارتخوان امتناع کرده و هزینه‌ها را به صورت نقد دریافت می‌کنند که این رویه تبدیل به یک عذاب برای شهروندان کرمانشاهی شده است.

امیری مقدم خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی باید اطلاعات جامع تمامی مطب‌های دایر در استان کرمانشاه را گردآوری و برای نصب کارت‌خوان در تمامی آن‌ها برنامه‌ریزی و اقدام کند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: تمام دستگاه‌های استان کرمانشاه باید از هم اکنون در زمینه بهینه سازی به ویژه در فصل زمستان، برنامه ریزی کنند.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا