سیاسی

نام ایران در فهرست کشورهایی که با مقابله با تروریسم همکاری نمی‌کنندوزارت امورخارجه آمریکا به طور رسمی تائید کرد که نام ایران و چهار کشور دیگر را در فهرست کشورهایی قرار داده است که در سال 2019 با واشنگتن برای مقابله با تروریسم همکاری نکرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، وزارت امورخارجه آمریکا در بیانیه‌ای که روی وب سایت این وزارتخانه قرار گرفته ادعا کرد که طبق بند 40 قانون کنترل صادرات تسلیحات ایران، ونزوئلا، کوبا، سوریه و کره شمالی کشورهایی هستند که در سال 2019 به طور کامل با تلاش های واشنگتن برای مقابله با تروریسم همکاری نکرده اند و این موضوع را به اطلاع کنگره نیز رسانده است.

بنابر گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امورخارجه آمریکا، در ادامه این بیانیه آمده است: این گواهی، فروش یا اعطای مجوز صادرات کالاها و خدمات دفاعی را (به این کشورها) ممنوع می کند و به جامعه آمریکا و بین الملل اطلاع می دهد که کشورهای نامبرده به طور کامل با تلاش های واشنگتن در مقابله با تروریسم همکاری نمی‌کنند.

همچنین در این بیانیه ادعا شده است که ایران با حمایت از حزب الله لبنان و سایر گروه های مقاومت در خاورمیانه در سال 2019 نیز بزرگ ترین حامی تروریسم بوده است.

نام کوبا برای اولین بار است که به این فهرست اضافه شده است.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به ادعای مضحک آمریکایی‌ها مبنی بر عدم همکاری ایران با آمریکا در مبارزه با تروریسم واکنش نشان داد.

وی در توییتر خود نوشت: ایالات متحده با آن سابقه ایجاد، تامین مالی و تسلیحاتی گروه‌های تروریستی مختلف، اِعمال تروریسم دولتی و نیز حمایت آشکار از یک رژیم تروریستی دیگر، سنجه خوبی برای ارزیابی تلاش‌های ضدتروریستی نیست. آمریکا باید به تروریسم دولتی خود پایان دهد.

چهارشنبه شب در برخی رسانه ها خبری منتشر شد مبنی بر اینکه وزارت امورخارجه آمریکا، ایران را به عدم همکاری با آنچه تلاش های واشنگتن در مقابله با تروریسم خوانده، متهم کرده است.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا