تهرانشهریمنتخب سردبیر

نبود محدودیت استفاده پارالمپیکی ها از مجموعه‌های ورزشی شهرداریبه گزارش خبرگزار، مهر فرشید اسحاقی پیرو برخی از خبرهای منتشره در رسانه‌ها در خصوص محدودیت استفاده ورزشکاران پارالمپیکی از مجموعه‌ها ورزشی افزود: سازمان ورزش شهرداری تهران همچون گذشته به ارائه خدمات ورزشی به گروه‌های مختلف شهروندان از جمله معلولان و جانبازان عزیز و گرانقدر می‌پردازد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته و پیش از پاندمی کرونا بیش از ۲۶۰ هزار نفر شهروند جانباز و معلول از خدمات ورزشی شهرداری تهران بهره برده‌اند، گفت: همچنین طی سال گذشته ۲۵ دوره رقابت ورزشی ویژه معلولان و جانبازان در گروه‌های مختلف زنان و مردان برگزار شده است که این موضوع همچنان ادامه دارد.

مدیر روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران خاطرنشان کرد: همچنین در یک سال گذشته بیش از ۲۰ مجموعه ورزشی شهرداری تهران جهت استفاده معلولان و جانبازان مناسب سازی شده و سازمان ورزش شهرداری تهران همواره خود را ملزم به ارائه خدمات به عزیزان جانباز و معلول می‌داند.

اسحاقی در خصوص خدمات رسانی ۹ مجموعه ورزشی تحت پوشش این سازمان به معلولین و جانبازان افزود: بهره برداری از بزرگترین مجموعه ورزشی ویژه جانبازان و معلولین در خاورمیانه، ارائه خدمات آموزشی- تفریحی در مجموعه‌های ورزشی، برگزاری فعالیت‌های تفریحی- ورزشی و همچنین برگزاری پارالمپیاد محلات شهر تهران ویژه بانوان و آقایان از جمله فعالیت‌های این سازمان برای این افراد کم توان بوده است. مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم (ع) نیز به عنوان مجموعه ورزشی تخصصی جانبازان و معلولان تهران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ارائه خدمات می‌پردازد.

وی با تاکید بر مناسب سازی اماکن و مجموعه‌های ورزشی ویژه جانبازان و معلولان خاطرنشان کرد: امکان دسترسی به سرویس‌های بهداشتی (بدون پله و در سطح همکف)، نصب سرویس بهداشتی فرنگی، نصب دستگیره‌های نگهدارنده در قسمت‌های سرویس بهداشتی، رختکن و رمپ، مناسب سازی ارتفاع روشویی‌ها، فراهم کردن دسترسی به رختکن‌ها، تعبیه کابین‌های مخصوص جهت رفاه حال گروه‌های خاص، نصب شیرهای آب از نوع اهرمی، قرار گرفتن دوش‌ها در سطح همکف و همچنین شیب دار بودن ورودی و خروجی حوضچه کلر بدون پله و لبه بلند از جمله این مناسب سازی بوده است.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا