اجتماعی

نقش زنان در مدیریت بحران کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: جمعیت زنان کشور ظرف ۱۱ ماه شیوع روزافزون بیماری در کشورمان متحمل بخش قابل توجهی از مشکلات مقابله با این ویروس بوده‌اند.

به گزارش شباب نیوز، دکتر سیما سادات لاری گفت: اگرچه همه‌گیری ویروس کرونا محدود به جنسیت خاصی نیست، اما جمعیت زنان کشور ظرف ۱۱ ماه شیوع روزافزون بیماری در کشورمان متحمل بخش قابل توجهی از مشکلات مقابله با این ویروس بوده‌اند.

وی افزود: مراقبت از بیماران مبتلا به کویید-۱۹ در خانواده، رسیدگی به امور تحصیلی فرزندان در شرایط آموزش غیرحضوری مدارس، نقش و اقدامات موثر زنان در کاهش استرس اعضای خانواده در دوران همه گیری و مشکلات مراقبت های لازم در زنان باردار و مراقبت های مورد نیاز در دوران پس از زایمان، مشکلات زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست و مشکلات ناشی از فشارهای اقتصادی برگرفته از اعمال محدودیت‌ها، گویای این واقعیت است که در این دوران بحرانی لزوم توجه هر چه بیشتر به حفظ سلامتی زنان از الزامات بنیادین مبارزه با بحران کووید-۱۹ است.

لاری ادامه داد: در شرایط حاضر اکثریت کارکنان نظام سلامت کشور از بهورز، مراقب، ماما، پرستار و نیروهای خدماتی تا کادر تخصصی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از زنانی هستند که در این دوران سخت و نفس گیر همه گیری بیماری در خط مبارزه با ویروس کرونا باید علی رغم خستگی ناشی از رسیدگی به بیماران، میان زندگی کاری و شخصی خود تعادل سازنده ایجاد کنند. روز زن فرصت مناسبی برای تقدیر از زحمات زنان سختکوش سرزمین‌مان است که با روی گشاده و عزمی راسخ در جهت شکست بیماری در تلاشند.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا