استانی

نهادهای فرهنگی قزوین هیچ کمکی برای برگزاری اعتکاف نکردندحجت‌الاسلام امیر رحیمی نیارکی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: امسال بعد از سه سال محرومیت مردم از آئین اعتکاف در ماه رجب شاهد برگزاری آن در مساجد شهر قزوین خواهیم بود.

وی با بیان اینکه پیش بینی حضور ۳ هزار نفری را در شهر قزوین داریم، افزود: این مراسم در ۸ مسجد شهر قزوین برگزار خواهد شد.

دبیر ستاد اعتکاف قزوین ادامه داد: شاهد برگزاری اعتکاف دانش آموزی ه و همچنین اعتکاف کانون‌های انان در مساجد هستیم که در نوع خود برای اولین بار در قزوین انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اعتکاف دختران دانش آموز زیر ۱۶ سال در مسجد موسی ابن جعفر (ع) شهر قزوین برگزار می‌شود، بیان کرد: اعتکاف یی شهر قزوین در حسینیه علوم پزشکی قزوین برپا خواهد بود.

رحیمی تصریح کرد: اعتکاف مردان نیزبا ظرفیت یک هزار نفر در مسجدالنبی (ص) برگزار خواهد شد و اعتکاف نیز با ظرفیت ۱۵۰۰ نفر در مساجد جامع، سنجیده، مسلم ابن عقیل و امام ی (ره) برگزار می‌شود.

وی با اشاره به گلایه‌ها برای دریافت ۳۵۰ هزار تومان از معتکفین برای ورودی عنوان کرد: عدم همراهی دستگاه‌ها برای کاهش هزینه‌ها باعث شد تا ورودی برای افراد رقم بالایی باشد.

دبیر ستاد اعتکاف قزوین بیان کرد: به غیر از دفتر نماینده ولی فقیه و که به خوبی و با احساس مسئولیت با ما همکاری کردند، دیگر دستگاه‌های متولی در استان قزوین هیچ کمکی برای برگزاری اعتکاف نکردند.

وی با گلایه از اداره کل اوقاف و امور قزوین و همچنین در برخورد با ستاد اعتکاف قزوین ادامه داد: عدم همراهی و احساس مسئولیت این دستگاه‌ها در قبال کار فرهنگی و دینی اعتکاف در این شهر باعث افزایش هزینه‌ها شده و بر همین اساس نیز شرمنده خیلی از مردم شدیم.

رحیمی در پایان یادآور شد: برای ایجاد تحول در فضای دینی و فرهنگی شهر همه باید به دنبال همراهی و همکاری باشیم و فقط به دنبال رفتارهای شعار نباشیم.منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا