اجتماعی

هوای امروز تهران ناسالم برای گروه‌های حساس استبر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و پیش‌بینی می‌شود که این شرایط تداوم داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در نخستین ساعات صبح امروز (۲۳ آذر) با برقراری جوی آرام همراه با مه و گاهی غبار محلی و افزایش تردد خودروها در نخستین روز هفته، غلظت ذرات معلق در بیشتر مناطق افزایش پیدا می‌کند و کاهش کیفیت هوای پایتخت را به دنبال دارد.

طی روز نیز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نمی‌شود و کیفیت هوای برخی مناطق پرتردد در شرایط نامطلوب باقی می‌ماند. از این رو در اواخر وقت امروز، انباشت آلاینده‌ها همراه با افزایش حجم ترافیک سبب تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق می‌شود و برقراری شرایط ناسالم به ویژه برای گروه‌های حساس دور از انتظار نیست.گرچه افزایش نسبی سرعت باد در برخی ساعات پایانی امروز (۲۳ آذر) می‌تواند تا حدودی موجب پراکندگی آلاینده‌ها شود.

صبح فردا (۲۴ آذر) نیز کیفیت هوا در برخی مناطق در شرایط نامطلوب قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودروها است.

شرایط جوی طی فردا نیز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند و در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و به‌ تبع آن کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۱۲۲ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۱۲۲ همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسناس

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا