اجتماعی

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در ۱۴ استان کشورسازمان هواشناسی با صدور هشداری زردرنگ از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در ۱۴ استان کشور از اوایل هفته پیش رو خبر داد.

به گزارش سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ از وقوع پدیده گرد و خاک طی روزهای شنبه و یک‌شنبه( ۴ و ۵ تیرماه) خبر داد.

نوع مخاطره حاصل از این پدیده خیزش و خاک و وزش باد نسبتاً شدید است.

منطقه اثر این سامانه شنبه استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، البرز، جان، و قزوین و یک‌شنبه استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، ، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، قزوین، قم، البرز، تهران، مرکزی و  لرستان خواهد بود.

اثر این مخاطره می‌تواند سبب کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، آسیب به صنایع حساس به گردوخاک و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی، احتمال تاخیر و لغو ازها شود.  

توصیه می‌شود اجتناب از حضور در فضای باز برای تمام گروه‌های حساس، مدیریت و محافظت از صنایع حساس به گردوخاک، عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده و ‌های نیمه‌کاره و استحکام سازه‌های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایسنا هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی م صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای هه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

انتهای پیام   منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا