ورزشی

وزیری بعد از کسب سهمیه: می گفتند هزینه برای من هدر دادن بودجه است


به گزارش خبرگزاری همسونیوز، میلاد وزیری از حضور در مسابقات تیروکمان قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک که هفته گذشته به میزبانی تایلند برگزار شد تک سهمیه تیم اعزامی ایران برای المپیک توکیو را به دست آورد.

این کماندار ریکرو ایران که تجربه المپیک ۲۰۱۲ لندن را هم دارد، در حالی صاحب این سهمیه شد که طی سال های گذشته از تیم ملی تیروکمان خداحافظی کرده بود و بعد از بازگشت هم مدت زمان زیادی را از این تیم دور بود؛  وزیری بعد از المپیک لندن و به خاطر حواشی به جامانده از زمان اخراج مربی کره ای تیم ملی، از این تیم خداحافظی کرد. وی در بازگشت به عرصه تیروکمان، در بسیاری از رویدادهای داخلی و بین المللی شرکت کرد با این حال مسئولان وقت فدراسیون به او اجازه حضور در رقابت های گزینشی المپیک ریو را ندادند.

همین مسئله در کنار اختلاف نظری که میان مدیران وقت فدراسیون و نیروهای مسلح وجود داشت، میلاد وزیری را بازهم از تیم ملی دور کرد اگرچه وی همچنان تمرینات و حضور در میادین داخلی و رقابت های اوپن – با هزینه شخصی را دنبال می کرد. نتیجه هم اعزام او به رقابت های گزینشی المپیک توکیو شد و سهمیه ای که به دست آمد.

رد پای رئیس کمیته ملی المپیک در سهمیه المپیکی تیروکمان

میلاد وزیری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بعد از المپیک لندن تا سال گذشته مدت زمان زیادی را از میادین ملی دور بود، گفت: به خاطر همین سال گذشته برای دومین بار تصمیم به خداحافظی گرفتم اما با حمایت و پشتیبانی که از رئیس کمیته ملی المپیک دیدم، ماندگار شدم. یک روز آقای صالحی امیری را خیلی اتفاقی در آکادمی ملی المپیک دیدم. با او در مورد مشکلاتم و برنامه ای که در فکر داشتم، صحبت کردم. به من توصیه کردند که در تصمیم گیری عجله ای نداشته باشم و فعلا تمریناتم را دنبال کنم.

خیلی ها می گفتند هزینه کردن برای من هدر دادن بودجه است

وی تصریح کرد: اینگونه شد که به تیم ملی بازگشتم. خیلی ها فکر می کردند دوره ورزش حرفه ای من تمام شده و نمی توانم در این مقطع موفقیتی داشته باشیم. آنها معتقد بودند که هزینه برای من هدر دادن بودجه است. در کل درصد کمی باور داشتند که بتوانم در تایلند کسب سهمیه کنم و امروز خوشحالم که ثابت کردم شرایطم به اعتقاد و باور این دسته اندک نزدیک تر است.

روسیاه نشدم

کماندار ریکرو ایران ادامه داد: خدا را شاکرم که در مقابل حمایت رئیس کمیته ملی المپیک و البته پشتیبانی که از فدراسیون و مربیانم داشتم، روسیاه نشدم و توانستم با کسب سهمیه پاسخگوی اعتماد آنها باشم.

راهیابی به المپیک برایم اهمیتی نداشت

«در این شرایط خود شما چه تصوری از خودتان و توانایی های تان داشتید. فکر می کردید به مرحله کسب سهمیه دوباره برای المپیک برسید؟»، وی در پاسخ به این پرسش گفت: بعد از المپیک لندن حضور در المپیک لندن برایم هیچ اهمیتی نداشت. من اگر  به تیم ملی تیروکمان بازگشتم، به امید مدال آوری در المپیک بود نه فقط کسب سهمیه برای آن؛ امید زیادی دارم که در بخش تیمی هم سهمیه بگیریم در توکیو مدال آور باشیم. البته برای این مهم باید شرایط لازم مهیا باشد.

تدارکات کامل اولین شرط مدال آوری در المپیک است

وزیری در پاسخ به این که «آنچه برای مهیا شدن شرایط مدال آوری موردنظر است، چیست؟»، گفت: تدارکات لازم و به اندازه یکی از اصول اصلی است. من در همین مسابقات اخیر قهرمانی آسیا می توانستم بهتر نتیجه بگیرم اگر تدارکات کامل تری پشت می گذاشتم. باید تا المپیک اردوهای کامل و با کیفیتی داشته باشیم. علاوه بر حضور در میادین تدارکاتی حداقل دو اردوی ۲۰ روزه در کشوری مانند کره جنوبی که مهد تیروکمان دنیا است، برگزار کنیم. ۷۰ درصد مربیان تیم های مطرح دنیا کره ای هستند. تمرین در این کشور و زیر نظر کره ای ها قطعا برای ما مفید فایده خواهد بود.

لزوم به روز شدن تجهیزات و حمایت مالی

کماندار المپیکی ایران تاکید کرد: تیروکمان ایران از حیث تجهیزات مشکل دارد. باید تجهیزات ما به روز شود. علاوه بر این حمایت مالی لازم هم باید وجود داشته باشد تا بتوانیم با خیال آسوده تمرینات را دنبال کنیم نه با دغدغه.

برای مدال المپیک قولی نمی دهم اما امید زیادی دارم

«در صورت مهیا بودن این شرایط قول مدال آوری در المپیک توکیو را می دهید؟»، میلاد وزیری در پاسخ به این پرسش پایانی خبرنگار مهر گفت: در هیچ شرایطی قولی نمی توان داد. وجود این شرایط شانس مدال آوری خیلی بیشتر بالا می برد. همانطور که گفتم خیلی ها باور نداشتند من کسب سهمیه کنم اما این اتفاق افتاد. با تجربه ای که از فعالیت ۲۰ ساله در تیروکمان دارم، می گویم که پتانسیل کمانداران ما از بسیاری مدال آوران جهانی و المپیک بالاتر است. باید شرایط لازم مهیا شود تا این پتانسیل به نتیجه برسد. من قولی بابت مدال المپیک نمی دهم اما امید زیادی به آن دارم.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا