اجتماعی

وزیر اطلاعات: منتظر نمانیم مواد مخدر عده‌ای را آلوده کند و بعد با معلول مبارزه کنیموزیر اطلاعات با بیان اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است، گفت: منتظر نمانیم که مواد مخدر در جامعه بیاید و عده ای را آلوده و معتاد کند و بعد با معلول مبارزه کنیم. راههای پیشگیری را کشف و کار علمی انجام دهیم.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در سومین نشست تخصصی معاونان مدیران کل و دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور با بیان اینکه از نظر منطق قرآن کریم وقتی آتشی، دامن جامعه را می‌گیرد و به خرمن وجود جامعه می افتد همه انسانها در خاموش کردن آن مسئولیت دارند و باید از فراگیری و گسترش آن جلوگیری کنند؛ به ویژه آتشی که جان انسان‌ها را تهدید می‌کند، گفت: ضرورت مبارزه با آتش خانمان برانداز مواد مخدر امری است که می‌توان ریشه های آن را در قرآن جستجو کرد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است، گفت: منتظر نمانیم که مواد مخدر در جامعه بیاید و عده ای را آلوده و معتاد کند و بعد با معلول مبارزه کنیم. باید راه‌های پیشگیری را کشف و کار علمی انجام دهیم. هر چه تجربیات کاری را با روش های علمی در هم بیامیزیم، امکان توفیق را برای ما فراهم‌تر می‌کند.

علوی ادامه داد: باید از موسسات پژوهشی که در زمینه مسائل مختلف اجتماعی و حقوقی قضایی مطالعه می‌کنند کمک بگیریم تا بر روی روش‌های موثر مبارزه پیشگیرانه و مقابله‌ای کار کنند و بتوانیم با مدد انسان‌های نخبه و صاحب نظر در زمینه ریل‌گذاری مبارزه، ریل گذاری عالمانه ای داشته باشیم تا به بهره وری بیشتر منتهی شود.

وی با بیان اینکه گوشه ای از کار این وزارت پرداختن به این مسئله است، یادآور شد: در قانون تاسیس وزارت اطلاعات هیچ اشاره ای به مواد مخدر به آن معنا نشده است، اما زمانی که با پایشی که در جاده ها و… در جهت تامین امنیت انجام می‌دهیم به مواردی که در این تجارت خانمان سوز مواد مخدر مشغول‌اند مواجه می‌شویم. آنجاست که احساس مسئولیت می‌کنیم که باید در این زمینه ضربه وارد کنیم.

ادامه دارد …

منبع:خبرگزاری:ایسناس

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا